четвер, 23 травня 2019 р.

Ніволумаб та Depatux-m не пройшли дослідження третьої фази

Одразу два дослідження третьої фази були припинені в травні 2019-го, оскільки експериментальні препарати, що в них досліджувалися, на жаль, не показали ефективності в лікуванні гліобластоми.
Зокрема, це препарат Опдіво (ніволумаб), що досліджувався для хворих з неметильованим (активним) геном MGMT, які, зазвичай, погано відгукуються на лікування темозоломідом.
В дослідженні з назвою CheckMate498 хворі з основної групи отримували Опдіво щодва тижні протягом стандартної радіотерапії, та сам Опдіво щочотири тижні по її завершенні. Контрольну групу лікували за стандартним протоколом (радіотерапія з темозоломідом та підтримуючий курс темозоломіду).
Опдіво – це препарат - блокатор білків контрольних точок, що має на меті допомогти імунній системі людини ідентифікувати і нейтралізувати ракові клітини. Він блокує рецептор програмованої гибелі клітин (PD-1) на поверхні Т-лімфоцитів в крові людини. Щоб попередити занадто сильну реакцію імунної системи на загрозу, до цього рецептора приєднується молекула PD-L1, тим самим роззброюючи Т-лімфоцит. Оскільки багато ракових клітин містять таку молекулу, вони не дають Т-лімфоцитам атакувати пухлину. Ніволумаб покликаний не дати молекулі PD-L1 приєднатися до рецептора PD-1.
Опдіво зареєстрований в США для лікування деяких видів раку легенів, меланоми, нирок та інших.
Раніше цей препарат не допоміг покращити результат лікування хворих з першим рецидивом гліобластоми. Однак, остаточну крапку в дослідженнях ще не поставлено. Триває клінічне дослідження з назвою Checkmate548, що має на меті оцінити ефективність Опдіво з радіотерапією та темозоломідом для хворих з вперше діагностованою гліобластомою та неактивним (метильованим) геном MGMT.
Не виправдав надій розробників і препарат Depatux-M (попередня назва - ABT-414). Компанія AbbVie нещодавно оголосила про дострокове припинення дослідження третьої фази, та інших активних досліджень цього препарату, оскільки він не показує очікуваної ефективності в лікуванні гліобластоми.
Depatux-M поєднує хіміотерапевтичний препарат MMF (монометилаурістатін F) з антитілами (білками, що борються з загрозами організму), націленими на клітини, які надмірно виробляють рецептор епідермального росту (EGFR). Таким чином, очікуалось, що хіміопрепарат буде діяти тільки в клітинах, що мають надмірну кількість білка EGFR - тобто, в ракових клітинах.
Основна група учасників отримувала ABT-414 під час стандартної радіотерапії з темозоломідом, та потім - разом з підтримуючим курсом темозоломіду. Контрольній групі замість експериментальних ліків, під час такого ж стандартного лікування, вводили плацебо.
Повідомлення Bristol-Myers Squibb, виробника Опдіво >>>>
Повідомлення AbbVie, розробника Depatux-M >>>>
Однак, наразі тривають ще як мінімум 19 клінічних досліджень третьої фази, у разі успіху яких новий препарат чи метод лікування можуть бути офіційно затверджені для лікування гілобластоми. Більше я писала тут >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика