субота, 16 лютого 2019 р.

Пембролізумаб до і після операції продовжив життя хворим з рецидивом гліобластоми – дослідження другої фази

Медіана тривалості життя хворих з рецидивом гліобластоми, які отримували препарат пембролізумаб (маркетингова назва Кейтруда) перед операцією та після неї, склала 13,7 місяців з часу залучення в дослідження, в той час, як для пацієнтів, які отримували той самий препарат тільки після операції, цей показник склав 7,5 місяців. При інших методах лікування такі хворі, в більшості випадків, живуть 6-9 місяців.
Всього в дослідження другої фази залучили 35 пацієнтів з першим чи другим рецидивом гліобластоми, яких випадковим чином поділили на дві групи. 16 з них отримували одну інфузію (крапельницю) з 200 мг пембролізумабу 9-19 днів до операції, та 200 мг пембролізумабу щотри тижні після операції. 16 – тільки курс цього ж препарату після хірургічного втручання. Троє хворих вибули з дослідження до операції.
Пембролізумаб — це препарат-блокатор білків контрольних точок, що допомагає імунній системі визначати ракові клітини та боротися з ними. Ці ліки блокують взаємодію між білком PD-1 на поверхні Т-лімфоцитів та молекулами PD-L1 і PD-L2, які зазвичай до нього приєднуються, щоб попередити занадто сильну реакцію імунної системи на загрозу. Таким чином, пембролізумаб активує Т-лімфоцити. Цей препарат затверджений в США для лікування деяких видів меланоми, недрібноклітинного раку легенів та плоскоклітинного раку голови та шиї.
Пембролізумаб та інші блокатори PD-1 досі не давали надії на можливу ефективність в лікуванні гліобластоми, але в більшості досліджень хворі отримували ці препарати вже після початку стандартного лікування.
Робити остаточні висновки поки рано, адже результати ще повинні підтвердити у дослідженні за участі більшої кількості хворих. Тим часом, його організатори планують використовувати отриманий досвід, випробовуючи інші комбінації, наприклад, блокатори PD-1 з персоналізованими вакцинами.
В жовтні 2019-го року очікуються остаточні результати дослідження ефективності ще одного блокатора PD-1: ніволумаб (маркетингова назва Опдіво) тестують для хворих з вперше діагностованою гліобластомою та неметильованим (активним) геном MGMT в дослідженні третьої фази з назвою CheckMate498. Схоже дослідження для хворих з метильованим MGMT(CheckMate548) планують завершити в 2023-му році. В обох впадках хворі отримують експериментальний препарат після операції, з початком радіотерапії.
Резюме статті в журналі Nature Medicine >>>>
Більш детальний її переказ в блозі Національного товариства мозкових пухлин >>>> та на сайті Medpage Today >>>>
Читайте також:
Опдіво (ніволумаб) неефективний для хворих на рецидив гліобластоми – результати третьої фази дослідження >>>>
Що нового в лікуванні гліобластоми: резюме статей з конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2018 >>>>
Чим лікуватимуть гліобластому в найближчому майбутньому – огляд активних клінічних досліджень третьої фази >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика