субота, 5 січня 2019 р.

Стартує третя фаза дослідження препарату марізоміб для вперше виявленої гліобластоми

Хворих з вперше діагностованою гліобластомою почали залучати в дослідження експериментального препарату марізоміб (marizomib). Дослідження - третьої фази, а отже, якщо його результати виявляться успішними, препарат буде офіційно зареєстрований для лікування гліобластоми, принаймні, в деяких країнах.
Всього планують залучити 750 учасників в лікарнях в Бельгії, Канаді, Франції, Нідерландах, Норвегії, Іспанії, Швейцарії. Повний перелік залучених клінік можна знайти на сторінці дослідження на сайті cinicaltrials.gov. Хворі з основної групи отримуватимуть марізоміб на додачу до стандартного лікування гліобластоми – під час радіотерапії з темозоломідом, та разом з підтримуючим курсом темозоломіду. Контрольна група отримуватиме лікування за стандартним протоколом. Дослідження відкрите, а отже, лікарі та учасники знатимуть, яке саме лікування вони отримують.
Марізоміб – це блокатор протеасом – білкових комплексів, що руйнують непотрібні чи пошкоджені білки. Очікується, що блокування цієї функції приведе до накопичення таких білків та гибелі клітини, що є особливо актуальним для ракових клітин, в яких білки швидше синтезуються та розкладаються (1).
Марізоміб є природною сполукою, яку виробляють морські бактерії Salinispora tropica. Загалом, більше половини препаратів хіміотерапії, що використовуються насьогодні, походять з природніх джерел, таких як рослини чи мікроорганізми, стверджується в виданні CCR Horizons Національного інституту раку США (стор. 2). Наприклад, препарат Paclitaxel (Taxol), що використовується в лікуванні раку грудей, яєчників та деяких інших раків, відкрили, дослідивши кору тихого тису. Trabectedin (Yondelis), що лікує саркоми м’яких тканин, вперше виділили з морських тварин асцидій. Daunorubicin – препарат, що використовують в лікуванні деяких раків крові, вперше добули з грунтових бактерій.
Кілька блокаторів протеасом використовуються для лікування множинної мієломи (одного з видів раку крові). Доклінічні дослідження показали, що блокування протеасом має протипухлинну здатність та робить клітини гліобластоми чутливішими до радіотерапії та темозоломіду. Марізоміб має здатність проникати через гематоенцефалічний бар’єр (з крові в мозок) (2).
Я не знайшла остаточних результатів більш ранніх фаз дослідження марізомібу для лікування вперше виявленої гліобластоми.
Щодо рецидивів, то пацієнти з повторними випадками гліобластоми, які отримували марізоміб та бевацізумаб, препарат, що затверджений в США для лікування рецидивів гліобластоми, прожили трохи довше (3), ніж, наприклад, хворі, яких лікували ломустином з бевацізумабом чи самим ломустином в дослідженні EORTC 26101. Однак, враховуючи, що в цьому дослідженні першої фази хворих було всього 36, різниця може бути випадковою.
Дослідження проводять Європейська організація дослідження та лікування раку (EORTC) разом з Канадською групою досліджень раку, за фінансування компанії Celgene Corporation зі США, що має права на марізоміб.
Стаття на сайті EORTC >>>>
Сторінка дослідження на сайті clinicaltrials.gov >>>>
Читайте також:
Інші експериментальні препарати для лікування гліобластоми в клінічних дослідженнях третьої фази >>>>
Перші результати третьої фази дослідження вакцини DCVax-L проти гліобластоми обнадійливі >>>>
CAR T-лімфоцити: чи чекати прориву в лікуванні гліобластоми? >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика