понеділок, 6 серпня 2018 р.

Оновлені стандарти лікування мозкових пухлин в Великобританії

Національний інститут охорони здоров’я та вдосконалення медичної допомоги (NICE) в Великобританії вперше з 2006-го року оновив стандарти лікування пухлин мозку в дорослих. Резюме основних рекомендацій щодо гліобластоми в нових стандартах – нижче. Зверніть увагу, що розробляючи їх, фахівці враховували ефективність препарату у співвідношенні до ціни, тобто, також брали до уваги те, наскільки доцільно тратити на нього кошти платників податків.

  • Використання 5-амінолевулінової кислоти (5-ALA) під час операції з видалення ймовірної гліоми високого ступеню рекомендують, якщо, на думку лікарів, всю видиму на МРТ пухлину можна видалити. Пацієнт п’є цей препарат перед операцією, після чого клітини пухлини починають світитися рожевим в ультрафіолетовому світлі. Завдяки цьому хірург зможе краще розрізнити здорову і ракову тканину і видалити більше пухлини.
  • Пластини з препаратом кармустин (маркетингова назва Гліадель) рекомендують імплантувати в місце видалення пухлини під час операції, якщо пацієнту видалили 90% чи більше пухлини.
  • Хворим з вперше діагностованою гліобластомою віком до 70-ти років у відносно доброму фізичному стані (пацієнт повинен бути в змозі повністю доглядати за собою), яким видалили пухлину чи провели її біопсію (тобто, точно встановили діагноз), рекомендують стандартний протокол лікування: радіотерапію (всього 60 греїв за 30 разів) з темозоломідом та 6 підтримуючих циклів темозоломіду.
  • Пацієнтам за 70 років у такому ж фізичному стані, як описано вище, рекомендують коротший курс радіотерапії – 40 греїв за 15 разів з темозоломідом та 12 підтримуючих курсів темозоломіду. При цьому, в рекомендаціях підкреслюють, що є більше наукових підстав вважати, що таке лікування допоможе пацієнтам з метильованим (неактивним) геном MGMT.
  • Фізично слабким хворим з вперше діагностованою гліобластомою, яким до того ж, більше 70-ти, пропонують паліативне лікування (знеболення та позбавлення інших симптомів).
  • Решті пацієнтів пропонують один з вищезгаданих варіантів лікування, чи саму радіотерапію (стандартний чи коротший курс), чи сам темозоломід – до шести циклів – для пацієнтів віком більше 70-ти років з метильованим (неактивним) геном MGMT.
  • При рецидиві гліобластоми рекомендують хіміотерапію трьома препаратами прокарбазин (procarbazine), ломустин (lomustine, CCNU) чи вінкристин (vincristine) – протокол з назвою PCV, чи темозоломід (для хворих у доброму фізичному стані), чи паліативну допомогу. Якщо рецидив локалізований, пацієнту можуть рекомендувати повторну операцію чи радіотерапію.
  • Препарат бевацізумаб (маркетингова назва Авастин) не рекомендуть використовувати ні для вперше виявленої гліобластоми, ні при рецидиві. Рецидиви також не рекомендують лікувати ерлотінібом (erlotinib) чи цедіранібом (cediranib).
  • Апарат Оптун теж не рекомендують ні при вперше діагностованій гліобластомі, ні при рецидиві. Комісія, що розробляла рекомендації, вважає його неефективним використанням ресурсів.
  • На запитання хворих чи їх родичів пропонують відповідати, що наявна доказова база не підтверджує ефективність використання конопляної олії, імунотерапії, кетогенної дієти, метформіну, статинів (препаратів для зниження холестерину в крові) чи валганцикловіру (препарату проти цитомегаловірусу, маркетингова назва Вальцит) в лікуванні вперше виявленої гліобластоми чи рецидиву. Всі ці ліки показували деяку ефективність при лікуванні гліобластоми в дослідженнях ранніх стадій, однак результатів їх повномасштабних тестувань поки нема.
Рекомендації NICE щодо лікування первинних мозкових пухлин та метастазів в мозку >>>>
Читайте також:
"Золотий" протокол лікування вперше діагностованої гліобластоми та його варіації >>>>
Лікування рецидивів гліобластоми >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика