неділя, 24 червня 2018 р.

Спроба перепрофілювати мемантин, метформін та мефлокін для гліобластоми - попередні результати дослідження першої фази свідчать про можливу ефективність

85 хворих з вперше діагностованою гліобластомою після стандартного курсу одночасної радіотерапії з темозоломідом отримували темозоломід за стандартною схемою та один, два чи три препарати з переліку, що досліджувався – мемантин, метформін та мефлокін (всього сім підгруп пацієнтів). Всі три препарати вже давно використовуються для лікування неракових хвороб, є відносно дешевими і в доклінічних дослідженнях (в лабораторії, на культурах клітин чи на тваринах) показали здатність боротися з раковими пухлинами.
Медіана тривалості життя всіх учасників дослідження склала 21 місяць. Два роки прожили 43% пацієнтів. Це – приблизно стільки ж, як і при лікуванні згідно стандартного протоколу з апаратом Оптун. Однак, оскільки метою даного дослідження був пошук максимально допустимої дози препаратів, і різні пацієнти отримували різні дози, можливо, їх прийом в оптимальних дозах може ще покращити результат.
Крім того, різні підгрупи учасників отримували різні комбінації препаратів, а отже якась з них може виявитися більш ефективною за інші. Для кращого розуміння, необхідно дочекатися остаточних результатів дослідження (очікуються в вересні 2019-го). Однак, мушу зазначити, що результати досліджень ранніх фаз без контрольної групи можуть бути випадковими, і не повторюватися в пізніших, більш масштабних тестуваннях.
Детальніше >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика