неділя, 11 березня 2018 р.

Онковірус VB-111 не допоміг хворим з рецидивом гліобластоми в дослідженні третьої фази

Ізраїльська компанія VBL Therapeutics оголосила, що її препарат VB-111 не показав очікуваного продовження життя у пацієнтів з рецидивом гліобластоми. Препарат тестували в дослідженні третьої фази, у разі успіху якої, він міг би бути офіційно дозволений для лікування повторних випадків гліобластоми, однак, обнадійливі результати дослідження другої фази не підтвердилися в третій.
VB-111 — це модифікований вірус. Він доставляє в клітини ендотелію судин ген, що виробляє білок, який руйнує клітини судин довкола пухлини. Очікувалось, що таким чином вдасться позбавити пухлину кисню і поживних речовин, та зупинити її ріст.
Експериментальна група хворих отримувала VB-111 та Авастин (загальна назва - бевацізумаб), що використовується в США для лікування рецидивів гліобластоми, контрольна – тільки Авастин. <
В клінічному дослідженні VBL-111 попередньої, другої фази всі пацієнти з першим рецидивом гліобластоми спочатку приймали препарат VB-111. Після того як пухлина відновила ріст, одну групу лікували VB-111 і бевацізумабом, друга група приймала тільки бевацізумаб. Медіана тривалості життя хворих з першої групи склала 15 місяців з часу залучення в дослідження, у пацієнтів, які приймали тільки бевацізумаб — 8 місяців. Через 12 місяців живими залишались 57% з першої групи пацієнтів, і 28% - з другої.
Отже, після того як VB-111 вибув з рядів претендентів, в дослідженнях третьої фази продовжують тестувати шість нових експериментальних препаратів для лікування гліобластоми: вакцину DCVax-Lніволумаб (маркетингова назва Опдіво), що є блокатором білків контрольних точок імунного відгуку, онковірус Toca 511, препарат таргетної терапії сунітініб, хіміопрепарат VAL-083 та trans sodium crocetinate (TSC), що насичує пухлину киснем з наміром зробити її чутливішою до радіо- та хіміотерапії.
Більше про експериментальні методи лікування гліобластоми читайте тут >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика