неділя, 31 грудня 2017 р.

Diffusion Pharmaceuticals починає третю фазу дослідження хіміотерапії препаратом TSC для вперше діагностованої неоперабельної гліобластоми

Компанія Diffusion Pharmaceuticals зі США оголосила, що з січня 2018-го планує залучати хворих з вперше виявленою неоперабельною гліобластомою до третьої фази клінічного дослідження препарату TSC (trans sodium crocetinate). Дослідження має назву INTACT.  
Препарат, як очікують вчені, має зробити пухлину чутливішою до радіо- та хіміотерапії, насичуючи її киснем. Гіпоксія (нестача кисню) в клітинах пухлини є результатом її швидкого росту. В результаті, наявної системи кровоносних судин пухлині не вистачає. Гіпоксія приводить до погіршення результату від темозоломіду, що використовується як хіміотерапія при вперше виявленій гліобластомі, та радіотерапії.
Мушу зазначити, що ця ідея протилежна тій, що лежить в основі використання для боротьби з раком анти-ангіогенних препаратів, таких, наприклад, як Авастин (бевацізумаб), дозволений в США для лікування рецидивів гліобластоми, який також безуспішно тестували для вперше діагностованої хвороби – з радіотерапією та темозоломідом. Такі ліки мають на меті зменшити кількість кровоносних судин в пухлині, позбавивши її кисню. Жоден з анти-ангіогенних препаратів не показав здатності продовжити тривалість життя хворим на гліобластому.
В попередній, другій фазі дослідження TSC, два роки прожили 36% учасників з вперше виявленою гліобластомою, проти 27-30% описаних в літературі результатів у пацієнтів, які отримували стандартне лікування (1). В підгрупі з неоперабельною гліобластомою, ці показники були 40% і 10,4%.
В дослідження третьої фази планують залучити 264 пацієнти, яких порівну поділять на дві групи. Експериментальна група отримуватиме стандартний курс радіотерапії і темозоломіду, та TSC, контрольна – тільки стандартне лікування.
Організатори планують залучити до дослідження до 100 клінік в США та Європі. Які саме – поки не називають. Очікується, що набір пацієнтів завершать напочатку 2019-го, проміжні результати стануть відомими в 2020-му, а остаточні – в 2021-му роках.
Детальну інформацію про дослідження обіцяють скоро розмістити на сторінці www.clinicaltrials.org
Повідомлення Diffusion Pharmaceuticals >>>>
Читайте також:
Експериментальні методи в лікуванні гліобластоми >>>>
Клінічні дослідження препаратів: навіщо вони хворому? >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика