субота, 8 квітня 2017 р.

Опдіво (ніволумаб) неефективний для хворих на рецидив гліобластоми – результати третьої фази дослідження

Компанія Bristol Myers Squibb оголосила невтішні результати клінічного дослідження під назвою CheckMate-143, в якому її препарат Опдіво (загальна назва ніволумаб) не допоміг продовжити тривалість життя хворим з першим рецидивом гліобластоми, порівняно з Авастином (бевацізумаб), що затверджений в США для лікування таких пацієнтів.
Опдіво – це препарат- блокатор білків контрольних точок, що має на меті допомогти імунній системі людини ідентифікувати і нейтралізувати ракові клітини.
Він блокує рецептор програмованої гибелі клітин (PD-1) на поверхні Т-лімфоцитів в крові людини. За нормальних умов, для того щоб попередити занадто сильну реакцію організму на загрозу, до PD-1 приєднується молекула PD-L1, чим спричиняє його загибель чи недієздатність. Оскільки багато ракових клітин містять таку молекулу, вони роззброюють Т-лімфоцити, не даючи їм атакувати пухлину. Ніволумаб покликаний не дати молекулі PD-L1 приєднатися до рецептора PD-1.
Раніше, в рамках того ж дослідження CheckMate-143 вчені також виявили, що поєднання Опдіво з препаратом Yervoy (загальна назва - іпілімумаб), ймовірно, не є доцільним в лікуванні рецидивів глобластоми, бо підвищує ризик побічних ефектів, не продовжуючи тривалості життя хворих. Так само як Опдіво, іпілімумаб покликаний активувати імунну систему хворого для боротьби з раком, однак дія препарату спрямована на інший білок на поверхні Т-лімфоцитів - CTLA-4. Більше про результати я писала тут >>>>
Два інших клінічних дослідження Опдіво для хворих з вперше діагностованою гліобластомою планують продовжувати. Зокрема, це – CheckMate-498 (третя фаза) та CheckMate-548 (друга фаза). Перше має на меті оцінити ефективність Опдіво з радіотерапією для хворих з активним (неметильованим) геном MGMT, друге - Опдіво з радіотерапією та темозоломідом для пацієнтів, у яких цей ген метильований. Результати очікуються в 2019 та 2020-му роках відповідно.
Отже, два з найбільш ймовірних кандидатів для лікування гліобластоми зійшли з дистанції за результатами третьої фази клінічного дослідження за останні два роки. Так, в березні 2015 року компанія Celldex припинила клінічне дослідження третьої фази препарату Рінтега (rindopepimut) для пацієнтів з вперше діагностованою гліобластомою через нефективність лікування. В березні 2017-го компанія Agenus визнала, що з доданням її вакцини Prophage до Авастину (бевацізумабу) тривалість життя хворих на рецидив гліобластоми не подовжується.
Наступні результати третьої фази дослідження ліків проти гліобластоми слід очікувати від компанії NWBio, якій регулятор нещодавно дозволив поновити клінічне дослідження вакцини DCVax-L >>>>
Повідомлення Bristol Myers Squibb >>>>
Читайте також:
Імунотерапія працює для 20-30% хворих на гліобластому. Що ми знаємо про цих пацієнтів? – презентація професора Каліфорнійського Університету в Лос-Анджелесі (UCLA) Лінди Лю >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика