вівторок, 13 грудня 2016 р.

В Німеччині досліджують ефективність дев'яти препаратів, що застосовуються проти неонкологічних хвороб, в лікуванні рецидивів гліобластоми (протокол CUSP9)

В Університетській клініці Ульма (Німеччина) почали залучати пацієнтів в першу фазу дослідження протоколу "Узгоджена протидія шляхам виживання хвороби” (Coordinated Undermining of Survival Paths - CUSP9) для лікування рецидивів гліобластоми.
CUSP9 базується на статті, яку в 2013 році опублікували 23 вчених з 14 країн. Розроблений ними протокол включав комбінацію з темозоломіду, що стандартно використовується для лікування вперше діагностованої гліобластоми, і ще дев'яти препаратів, які, за даними ранніх, доклінічних досліджень, можуть блокувати певні сигнальні шляхи - групи молекул всередині клітини, що передають одна до одної сигнал ділитися. Надмірна активність таких сигнальних шляхів може привести до раку.
Жоден з препаратів, крім темозоломіду, досі не використовувався для боротьби з раком. Однак, всі інші ліки вже давно застосовуються проти інших хвороб, є відносно дешевими, і при прийомі кожного препарату окремо не мають значних побічних ефектів. Також вчені намагалися підібрати препарати, які б при одночасному прийомі посилювали дію один-одного в боротьбі з гліобластомою.
В серпні 2014 року вчені опублікували оновлену статтю про CUSP9, внісши в перелік запропонованих препаратів деякі зміни.
Остаточний перелік препаратів CUSP9, що використовується в клінічному дослідженні, та їх дозування, опубліковані на сторінці дослідження.
Лікування починається не менше, ніж через 4 тижні після операції чи хіміотерапії, та не менше, ніж через 12 тижнів після радіотерапії. Спочатку хворий проходить 35-денний вступний курс лікування, під час якого йому поступово додають нові препарати та збільшують їх дози. Після цього хворий проходить до 12-ти 28-денних лікувальних курсів. Під час вступного та двох перших лікувальних курсів у відповідь на індивідуальні прояви токсичності, лікарі будуть корегувати перелік препаратів, які отримує хворих, та їх дози.
Препарати та дози, яких планується досягти в лікувальних курсах:
Темозоломід (temozolomide): 20 мг на м2 площі тіла орально двічі на день;
Апрепітант (aprepitant): 80 мг орально раз на день;
Міноциклін (minocycline): 100 мг орально двічі на день;
Дісульфірам (disulfiram): 250 мг орально двічі на день;
Целекоксіб (celecoxib): 400 мг орально двічі на день;
Сертралін (sertraline): 100 мг орально двічі на день;
Каптоприл (captopril): 50 мг орально двічі на день;
Ітраконазол (itraconazole): 200 мг орально двічі на день;
Рітонавір (ritonavir): 400 мг орально двічі на день;
Ауранофін (auranofin): 3 мг орально двічі на день.
! Пам'ятайте, що рішення про прийом будь-яких препаратів може приймати тільки лікар. Він же повинен призначити Вам регулярні аналізи крові, щоб котролювати токсичність від прийому препаратів.
Більше про те, чому, як вважають вчені, ці ліки можуть бути корисними, я писала тут >>>>
Більше про, так звані, перепрофільовані препарати в лікуванні гліобластоми >>>>
Ідея лікування злоякісних пухлин мозку препаратами, що зареєстровані для лікування не пов'язаних з раком хвороб, також описана в документальному фільмі “Як пережити невиліковний рак” >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика