четвер, 10 листопада 2016 р.

DNAtrix почала другу фазу дослідження онколітичного аденовірусу DNX-2401 для хворих з рецидивом гліобластоми

Першого пацієнта залучили до дослідження онколітичного вірусу DNX-2401 в поєднанні з препаратом-блокатором білків контрольних точок пембролізумаб (маркетингова назва Кейтруда / Keytruda). Клінічне дослідження другої фази під назвою CAPTIVE планують проводити в кількох лікарнях США та Канади.
Вірус DNX-2401 – це аденовірус (вражає людину, викликаючи, в більшості випадків, респіраторні захворювання), генетично змінений таким чином, щоб ділитися тільки в клітинах з відключеним геном ретинобластоми (Rb), що за нормальних обставин повинен контролювати ріст пухлини.
В дослідженні першої фази у трьох з 25-ти пацієнтів з рецидивом гліоми високих стадій спостерігався повний відгук на лікування — пухлина на деякий час зникла зовсім.
До долідження другої фази планують залучити 48 пацієнтів з першим чи другим рецидивом гліобластоми чи гліосаркоми, які раніше пройшли стандартний курс радіотерапії та темозоломіду. Учасникам дослідження не має бути рекомендована операція. Після біопії, яка повинна підтвердити рецидив хвороби, хворому через канюлю (пластикову трубочку) вводять вірус DNX-2401. Через 7-9 днів пацієнтам починають внутрівенно вводити Кейтруду, повторюючи ін'єкції щотри тижні.
Кейтруда — це імунотерапевтичний препарат, що не дає лігандам білка програмованої гибелі клітин PD-L1 та PD-L2 приєднуватися до власне білка PD-1 на лімфоцитах. Таким чином він має посилювати здатність лімфоцитів знищувати пухлину. Кейтруда затверджена в США для лікування пізніх стадій меланоми, недрібноклітинного раку легенів з метастазами та високих стадій плоскоклітиного раку голови та шиї.
Повідомлення компанії >>>>
Сторінка дослідження на сайті clinicaltrials.gov >>>>
Читайте також:
Вакцини та онколітичні віруси в лікуванні гліом >>>>
Вірусна терапія для лікування злоякісних пухлин мозку >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика