четвер, 3 березня 2016 р.

VBL Therapeutics залучила першого пацієнта в Ізраїлі до дослідження третьої фази препарату VB-111

VBL Therapeutics, компанія з офісами в Ізраїлі та США, почала залучати хворих з рецидивом гліобластоми до дослідження свого препарату VB-111. Дослідження третьої фази з назвою GLOBE планується в клініках Ізраїлю, США та Канади. Зараз набирають пацієнтів в Rambam Medical Center в Хайфі та Hadassah Medical Center в Єрусалимі та шести клініках в США.
Всього планують залучити 252 пацієнти з першим чи другим рецидивом гліобластоми, які раніше не вдавалися до анти-ангіогенної терапії, наприклад, препаратами бевацізумаб (затверджений в США для лікування рецидивів гліобластоми), aflibercept, cedirinib, pazopanib, sunitinib, sorafenib чи іншими.
Хворих випадковим чином поділять на дві групи: одна отримуватиме VB-111 внутрівенно щодва місяці та бевацізумаб (10 мг на кг тіла) внутрівенно щодва тижні. Друга група отримуватиме ін'єкції бевацізумабу в тій же дозі, що і перша. Пацієнти знатимуть, в яку групу їх розподілили.
VB-111 — анти-ангіогенний препарат, що пригнічує формування нових кровоносних судин в пухлині, і, тим самим, позбавляє її поживних речовин. Препарат є модифікованим вірусом. Він доставляє в клітини ендотелію судин ген, що виробляє білок, який руйнує клітини судин довкола пухлини.
В клінічному дослідженні VBL-111 другої фази всі пацієнти спочатку приймали препарат VB-111. Після того як пухлина відновила ріст, одну групу лікували VB-111 і бевацізумабом, друга група приймала тільки бевацізумаб. Медіана тривалості життя хворих з першої групи склала 15 місяців, у пацієнтів, які приймали тільки бевацізумаб — 8 місяців. Через 12 місяців після рецидиву живими залишались 57% з першої групи пацієнтів, і 28% - з другої.
Найчастішим побічним ефектом від VB-111 було підвищення температури, що тривало 1-2 дні після введення препарату. Вчені пов'язують його з позитивною реакцією імунної системи, і зазначають, що хворі, в яких піднімалася температура (всього 25) в середньому, жили довше, ніж інші. Всього за час дослідження спостерігалося 22 випадки серйозних побічних ефектів лікування (класу 3 і вище), з них 7, ймовірно, пов'язані з препаратом, що досліджувався: астенія (загальна слабкість), лихоманка, набряк мозку, понижений рівень свідомості, підвищений тиск і тромбоемболія легеневої артерії.
Прес-реліз VBL Therapeutics >>>>
Сторінка клінічного дослідження на сайті Clinicaltrials.org >>>>
Читайте також:
Вірусна терапія для пухлин мозку >>>>>
Ще раз хочу нагадати: Ваші відгуки щодо лікарів та лікарень можуть допомогти комусь з хворих краще зорієнтуватися, до кого звертатися за допомогою. Прошу заповнити анонімний опитувальник, якщо Ви зараз хворієте чи хворіли за останні два роки на будь-яку пухлину мозку; або Ви піклуєтеся зараз, чи піклувалися якийсь час за останні два роки про таку людину. Більше інформації тут >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика