субота, 28 листопада 2015 р.

Хворих з рецидивом гліобластоми залучають до клінічного дослідження препарату ABT-414 в Угорщині

Ще одна клініка в Східній Європі почала залучати пацієнтів до клінічного дослідження ліків проти гліобластоми. Як зазначено на сайті clinicaltrials.gov, в Дебрецені (Угорщина) до другої фази дослідження препарату ABT-414 (виробник AbbVie) приймають хворих з будь-яким по рахунку рецидивом гліобластоми і ампліфікацією (зайвими копіями) гену EGRF (підтвердити це має центральна лабораторія дослідження, проаналізувавши зразок тканини пухлини).
Зайві копії гену EGFR виявили в близько 40% випадків гліобластоми. Вони сприяють пришвидшеному поділу клітин, і роблять пухлину більш агресивною.
ABT-414 впливає на клітини раку, поєднуючи в собі хіміотерапевтичний препарат MMF (монометилаурістатін F) з антитілами націленими на рецептор епідермального росту (EGFR). Таким чином, хіміопрепарат починає діяти тільки в ракових клітинах.
Дослідження передбачає дві контрольні підгрупи, які не отримуватимуть експериментальний препарат, а натомість — ломустин чи темозоломід.
Також в Європі це дослідження проводиться в містах Лінц (Австрія), Бобіньї, Брон, Лілль, Марсель та Ніцца (Франція), Дублін (Ірландія), Болонья та Мілан (Італія), Амстердам, Гронінген, Роттердам та Утрехт (Нідерланди), Глазго та Лондон (Великобританія).
Контакти організаторів на сторінці дослідження >>>>
Також в Гданську та Варшаві в Польщі продовжують залучати хворих з вперше виявленою гліобластомою чи її рецидивом до третьої фази дослідження препарата ніволумаб (nivolumab, маркетингова назва Opdivo) блокатора білків контрольних точок.
В Національному інституті раку України та Дніпропетровському обласному онкологічному диспансері триває клінічне дослідження 1/2 фази ефективності імунопрепарату пембролізумаб (pembrolizumab, Keytruda) з блокаторами сигнального шляху PI3K/Akt/mTOR: pictilisib, dactolisib та ipatasertib. Залучають хворих з першим чи другим рецидивом гліобластоми чи гліосаркоми. В дослідженні беруть участь тільки пацієнти, які отримали запрошення від його організаторів - Ради з медичних досліджень (Medical Research Council) з Великобританії.
Оновлений повний список з описами та місцями проведення клінічних досліджень препаратів для лікування гліобластоми в Європі читайте тут >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика