четвер, 3 вересня 2015 р.

Клінічне дослідження залучає хворих на гліобластому та гліосаркому в Україні

Рада з медичних досліджень (Medical Research Council), урядова агенція з Великобританії, проводить клінічне дослідження 1 / 2 фази з наміром порівняти ефективність імунопрепарату pembrolizumab (пембролізумаб, Keytruda) з блокаторами сигнального шляху PI3K/Akt/mTOR, що відповідає за регулювання життєвого циклу клітини. Як вважають вчені, активність цього сигнального шляху пов`язана зі швидкістю росту та тривалістю життя клітин, а тому підозрюють, що його надмірна активність може спричиняти рак.
Основна група отримуватиме: препарати pictilisib (GDC-0941), dactolisib (BEZ235, NVP-BEZ235) та ipatasertib (GDC-0068) в капсулах. Ефективність цих ліків нараз протестована тільки в доклінічних дослідженнях — на культурах клітин та тваринах.
Контрольну групу лікуватимуть пембролізумабом (внутрівенно). Цей препарат з групи блокаторів білків контрольних точок блокує виробництво білка програмованої гибелі клітин PD-1, що знижує активність імунної системи людини. Пембролізумаб затверджений в США для деяких видів меланоми, що рецидивували після лікування іпілімумабом (ipilimumab, Yervoy). Його також тестують в кількох клінічних дослідженнях для лікування рецидивів гліобластоми.
Як сказано на сайті ClinicalTrials.gov, дослідження, крім інших, проводиться також в двох українських лікарнях — Національному інституті раку та Дніпропетровському обласному онкологічному диспансері. Залучають хворих з першим чи другим рецидивом гліобластоми чи гліосаркоми, які пройшли курс радіотерапії та темозоломіду. В дослідженні можуть взяти участь тільки пацієнти, які отримали запрошення від його організаторів.
Більше інформації та контакти організаторів >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика