субота, 13 червня 2015 р.

VBL Therapeutics оголосила позитивні попередні результати 2-ї стадії дослідження препарату VB-111

VBL Therapeutics, компанія з офісами в Ізраїлі та США, повідомила проміжні результати другої стадії дослідження препарату VB-111, які свідчать про його можливу здатність подовжити тривалість життя хворим з рецидивом гліобластоми. Всього залучили 62 пацієнти, в яких хвороба поновила ріст після радіотерапії та хіміотерапії темозоломідом. Проміжні дані включали результати лікування 46-ти з них.
Всі пацієнти спочатку приймали препарат VB-111. Після того як пухлина відновила ріст, одну групу лікували VB-111 і бевацізумабом, препаратом, що затверджений для лікування рецидивів гліобластоми в США, друга група приймала тільки бевацізумаб. Медіана тривалості життя хворих з першої групи склала 16 місяців, вдвічі більше, ніж у пацієнтів, які приймали тільки бевацізумаб. Час до початку нового прогресування хвороби в обох групах склав два місяці.
Найчастішим побічним ефектом від VB-111 було підвищення температури, що тривало 1-2 дні після введення препарату. Вчені пов'язують його з позитивною реакцією імунної системи, і зазначають, що хворі, в яких піднімалася температура (всього 25) в середньому, жили довше, ніж інші. Всього за час дослідження спостерігалося 22 випадки серйозних побічних ефектів лікування (класу 3 і вище), з них 7, ймовірно, пов'язані з препаратом, що досліджувався: астенія (загальна слабкість), лихоманка, набряк мозку, понижений рівень свідомості, підвищений тиск і тромбоемболія легеневої артерії.
Вчені вважають, що кращі результати групи, яка в другій стадії клінічного дослідження отримувала комбіноване лікування, могли виникнути через більшу кількість отриманих доз VB-111, чи через взєамне посилення дії при одночасному прийомі VB-111 та бевацізумабу.
VB-111 — анти-ангіогенний препарат, що пригнічує формування нових кровоносних судин в пухлині, і, тим самим, позбавляє її поживних речовин. Препарат містить модифікований вірус, що несе в клітини ендотелію судин генетичний матеріал, змінений таким чином, щоб виробляти білок, який руйнує клітини судин.
Третю стадію дослідження для пацієнтів з першим і другим рецидивами хвороби планують почати до кінця 2015 року.
Прес-реліз VBL Therapeutics >>>>
Інформація про VB-111 на сайті компанії >>>>
Читайте також:
Молекулярна терапія в лікуванні хворих на гліобластому >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика