субота, 6 червня 2015 р.

В Німеччині починають дослідження вакцини проти гліоми з мутацією гену IDH1

В восьми клініках Німеччини починається дослідження вакцини для хворих на гліобластому та астроцитому третьої стадії з мутацією IDH1 R132H. Дослідження першої стадії має назву NOA-16. Вчені планують залучити перших пацієнтів вже в червні 2015 року.
Мутація IDH1 R132H (заміна амінокислоти аргінін на глутамін в 132-му кодоні гену IDH1) присутня в приблизно 12% випадків гліобластоми, однак вона дуже часто зустрічається в гліомах першої та другої стадії, а також наявна в п'яти з шести випадків вторинної гліобластоми (такої, що спочатку виникла як гліома першої чи другої стадії, та прогресувала до гліобластоми) (1).
Вчені, які проводять дослідження, припускають, що мутація IDH1 R132H може бути ключовою — такою, що сприяє переродженню гліоми в вищу стадію та є необхідною для її подальшого росту. Вони сподіваються, що навчивши імунну систему пацієнта знищувати клітини з такою мутацією, вони зможуть контролювати прогресування хвороби (2).
Всього планують залучити 39 пацієнтів після операції чи біопсії, які пройшли курс радіотерапії без одночасного прийому темозоломіду, чи 3 цикли самого темозоломіду (150-200 мг на м2 тіла кожні 5 днів 28-денного циклу) чи стандартний курс радіотерапії в поєднанні з темозоломідом. Вакцину вводитимуть підшкірно, 8 разів, кожні 2 чи 4 тижні.
Хворих поділять на три групи: одна почне отримувати тільки вакцину через 4-6 тижнів після закінчення радіотерапії. Друга та третя групи прийматимуть вакцину паралельно з хіміотерапією темозоломідом, починаючи з десятого дня четвертого циклу прийому темозоломіду (друга група) та десятого дня першого циклу темозоломіду після одночасної радіо- та хіміотерапії (третя).
Результати очікуються в серпні 2018 року.
Вакцини для лікування раку є терапевтичними, тобто, на відміну від профілактичних вакцин (як наприклад, проти вірусу грипу), їх застосовують для людей, у яких вже виявили пухлину. З вакциною пацієнту вводять певний антиген (нетиповий білок, що виробляється пухлиною), з наміром спровокувати імунну реакцію у відповідь.
Більше про дослідження >>>> 
Читайте також:
Вакцини для лікування раку мозку >>>>
Дослідження нових методів лікування гліобластоми >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика