четвер, 19 березня 2015 р.

Вакцина проти правця і дифтерії значно посилила дію імунотерапії дентритними клітинами - мале дослідження

Вчені з Duke Cancer Institute виявили, що хворі на гліобластому, які разом з вакциною на основі дендритних клітин (клітин імунної системи людини) отримували ослаблені бактерії, що викликають правець та дифтерію, жили довше, ніж пацієнти, яких лікували тільки вакциною з дендритних клітин. Результати дослідження опублікували 11 березня в журналі Nature.

В дослідженні взяли участь 12 пацієнтів. З крові кожного вчені виділили дендритні клітини, які в лабораторних умовах “навчили” розпізнавати цитомегаловірус — вірус з сімейства герпесу людини, присутній в більш ніж 90% зразків пухлини хворих на гліобластому. В сусідніх з пухлиною здорових тканинах його, в більшості випадків, немає.
Активовані дендритні клітини потім у вигляді ін'єкції ввели хворим. За словами Крістен Батіч, однієї з авторів дослідження, основна проблема таких вакцин полягає в тому, що тільки невелика кількість дендритних клітин досягає лімфовузлів — а власне, там вони “тренують” імунну систему боротися з пухлиною.
Тому вчені пішли на хитрість. За день до введення вакцини з дендритних клітин, шість з 12-ти пацієнтів отримали укол з вакциною проти правця та дифтерії у вигляді невеликої кількості ослаблених бактерій. Присутність таких бактерій заставляє організм виробляти імунітет проти цих хвороб, і на деякий час приводить імунну систему в стан підвищеної готовності до боротьби з різними загрозами. 'Вчені сподівалися, що це також допоможе організму боротися з пухлиною.
Три пацієнти з групи, що отримала вакцину проти правця та дифтерії перед початком лікування імунотерапевтичною вакциною, прожили неймовірно довго, як для хворих на гліобластому: 4,8 та 5,9 років, та 8,8 років, причому остання живе досі, і пухлина в неї не поновлювала росту. Значних побічних ефектів такого лікування вчені не спостерігали. Стандартний протокол лікування гліобластоми в середньому дозволяє продовжити життя хворим трохи більше, ніж на рік.
Щоб переконатися, що метод дійсно працює, вчені планують почати більше клінічне дослідження. Слід пам'ятати, що результати підтверджені на малих групах можуть бути випадковими і часто не повторюються у великих дослідженнях.
Читайте також:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика