пʼятниця, 6 лютого 2015 р.

Лікування гліобластоми у хворих старшого віку

Проаналізувавши історії хвороб 235 хворих на гліобластому віком більше 65 років, група вчених з Канади зробила висновок, що стандартний протокол лікування значно подовжує життя пацієнтам похилого віку, порівняно з паліативною допомогою (що полягає, в основному, в знеболенні та зменшенні набряку мозку). Як говориться в статті (1) опублікованій в журналі Clinical Oncology, медіана тривалості життя пацієнтів старшого віку, які пройшли курс радіо- та хіміотерапії склала 11,1 місяць, хворих, які пройшли тільки радіотерапію — 6,8 місяців, а в тих, хто отримував тільки паліативну допомогу — 1,9 місяців.
Як нагадують автори іншої статті (2), дослідження, на основі якого в 2005-му році був затверджений “золотий” протокол лікування гліобластоми, не включало людей старших 70-ти років, тому достеменно невідомо, чи є він дієвим для пацієнтів похилого віку. Проаналізувавши дані кількох досліджень, вчені зробили наступні висновки щодо лікування гліобластоми у старших пацієнтів:
  • Видалення пухлини хірургічним шляхом показало кращі результати, ніж біопсія. Такий висновок оснований на даних двох досліджень за участі невеликої кількості пацієнтів старших 65-ти років.
  • Курс радіотерапії дозволив продовжити життя хворим старшим за 70 років в хорошому фізичному стані без значних побічних ефектів.
  • Для пацієнтів у відмінному фізичному стані віком 65-70 років варто розглянути лікування за “золотим” протоколом: темозоломід (Темодал) паралельно зі стандартним курсом радіотерапії до 60 грей, і темозоломід курсом — після радіотерапії. Дослідження такого методу лікування для пацієнтів віком більше 70 років не проводилися.
  • Для пацієнтів віком понад 70 років в хорошому фізичному стані та віком 60-70 років з середніми показниками загального стану та деактивованим геном MGMT автори рекомендують сам темозоломід в дозах передбачених інструкцією (вони приводять дослідження, в якому пацієнти віком більше 60 років приймали темозоломід в дозах 200 мг на м2 тіла з першого по п'ятий день 28-денного циклу не більше шести циклів (3). Для схожих пацієнтів, але з активним геном MGMT автори радять розглянути гіпофракційну радіотерапію за схемою 34 греї за 10 фракцій чи 40 греїв за 15 фракцій.
  • Варіанти для пацієнтів похилого віку у поганому фізичному стані включають: паліативну підтримку, тільки темозоломід, гіпофракційну радіотерапію чи опромінення всього мозку для пацієнтів з сильними проявами симптомів, які потребують негайного початку лікування.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика