четвер, 13 листопада 2014 р.

Нове в хірургії пухлин головного мозку — вебінар Американської асоціації мозкових пухлин

Джуліан Бейлз (Julian Bailes, MD), директор з хірургії Інституту неврології NorthShore в США на запрошення Американської асоціації мозкових пухлин (ABTA) розповів хворим та їх родичам про нові методи хірургічного лікування пухлин головного мозку.
Бейлз виділив чотири нових методи хірургії мозкових пухлин, які, за його словами, покликані мінімізувати хірургічне втручання та дозволити лікарю видаляти важкодоступні пухлини:
Visualase – операція лазером, яким керують за допомогою МРТ. Лазерний промінь вводять через невеликий катетер, для якого на голові хворого роблять надріз 4 мм і отвір в черепі діаметром 3,2 мм. Волосся не голять або голять зовсім невелику ділянку голови. Відеокерована система за допомогою МРТ в реальному часі допомагає хірургу виявити пухлину і направити на неї лазер. Невеликий розмір катетера дозволяє лікарю оперувати пухлини в важкодоступних ділянках мозку. Рана гоїться швидше, і безболісніше ніж при трепанації черепа, оскільки після операції лазером накладають всього один шов.
Nico Brain Procedure – це система для лікування хворих з мозковими пухлинами, які знаходяться не на поверхні головного мозку. Система складається з шести частин:
  1. розробка карти мозку хворого перед операцією, щоб визначити оптимальний шлях доступу до пухлини; 
  2. навігаційна система для точного введення інструментів;
  3. спеціальна оптика; 
  4. порт 13 мм в діаметрі, через який вводять хірургічні інструменти; 
  5. спеціальний пристрій, який вирізає пухлину і захоплює її тканину для аналізу;
  6. подальша терапія, в залежності від результатів аналізу видаленої пухлини.
Радіохірургія — спосіб знищити пухлину чи зменшити її розміри за допомогою високих доз радіації. Прикладами такого лікування є гама-ніж, кібер-ніж та системи радіохірургії на основі лінійних прискорювачів. Лікарю не потрібен безпосередній доступ до мозку пацієнта, тому череп хворого не відкривають. Таке лікування може підійти хворим з пухлинами, які неможливо видалити іншим шляхом, або у випадках, коли стан здоров'я хворого не дозволяє провести операцію на відкритому мозку. Радіохірургію не застосовують для великих пухлин — більше 2,5-3 см в діаметрі. Перевагами даного типу лікування є те, що воно практично безболісне і проводиться амбулаторно.
Барвник 560 (560 dye). Цей метод проходить клінічні дослідження в кількох клініках США. Перед операцією пацієнту внутрівенно вводять барвник, який акумулюється в клітинах пухлини. Якщо дивитися на тканину мозку пацієнта в мікроскоп зі спеціальним фільтром, пухлина, яка набрала барвника, буде світитися флюоресцентним жовтим. Цей метод застосовують для видалення гліобластоми. Однак, хоча таким чином можна видалити всю видиму пухлину, мікроскопічні її залишки залишаться і, швидше за все, поновлять ріст.
ABTA — це громадська організація в США, заснована в 1973 році двома мамами, які втратили дочок через пухлини головного мозку. Організація фінансує наукові дослідження нових способів боротьби з мозковими пухлинами і надає підтримку хворим.
Запис вебінару від 4 листопада 2014 року. 
Більше про нові методи лікування гліобластоми >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика