вівторок, 29 квітня 2014 р.

Karyopharm починає другу стадію дослідження препарату Selinexor для повторних випадків гліобластоми

Karyopharm Therapeutics Inc. (США) оголосила про початок другої стадії дослідження препарату Selinexor (KPT-330) для хворих, у яких гліобластома повернулася після курсу радіотерапії і темозоломіду. Препарат має на меті блокувати білок XPO1, який відповідає за виведення з ядра клітини білків, що стримують ріст пухлини. Останні виявляють пошкодження генетичного матеріалу, які можуть ініціювати ракове захворювання, та запускають процес апоптозу — запрограмованої гибелі пошкоджених клітин. Для того щоб виконувати ці функції білки — супресори росту пухлини повинні бути всередині ядра клітини. Ракові клітини містять більшу кількість XPO1, що призводить до більш активного виведення білків — супресорів росту пухлини з ядра, і сповільнює природній процес апоптозу, що захищає тіло від раку. При блокуванні дії XPO1, експорт білків, що стримують ріст пухлини, припиняється, і вони накопичуються в ядрі, виконуючи свою функцію природного апоптозу. Це повинно привести до гибелі ракових клітин, з мінімальною шкодою для звичайних клітин.
Дослідження з назвою KING проводиться в клініці Rigshospitalet в Копенгагені, Данія, та двох клініках США: Медичному центрі Колумбійського університету (Columbia University Medical Center) в Нью Йорку та Інституті лікування раку Дани-Фарбера (Dana- Farber  Cancer Institute), в Бостоні, Массачусетс.
Учасники дослідження будуть поділені на дві групи. Тим, кому при обстежені буде рекомендована операція, призначатимуть дві чи три дози препарату Selinexor, після чого хворого прооперують, а потім продовжать курс препарату (всього 8 доз). Ті, кому операція не рекомендована, пройдуть курс лікування препаратом (8 доз протягом 28-ми днів). Пацієнти зможуть продовжити курс лікування аж доки не буде зафіксоване прогресування хвороби, значним чином проявляться ознаки токсичності, чи дослідник вирішить, що лікування повинне бути припинене в інтересах пацієнта.
Компанія також досліджує ефективність Selinexor для лікування раку крові та різних твердих пухлин. Всі дослідження - першої чи другої стадії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика