Клінічні дослідження препарату дісульфірам для лікування гліобластоми

Дісульфірам (disulfiram, маркетингова назва Antabuse) ще з 1950-тих років використовується для лікування алкоголізму. Цей препарат робить вживання алкоголю дуже неприємним, викликаючи нудоту, блювання, почервоніння шкіри, зниження кров'яного тиску та інші симптоми. Доклінічні дослідження показали здатність дісульфіраму боротися з різними видами раку, включаючи гліобластому, однак, його ефективність при прийомі хворими на гліобластому поки не підтвердилась.
Так, з 18-ти учасників дослідження першої фази, 7 під час стандартного підтримуючого курсу темозоломіду отримували 500 мг дісульфіраму щоденно, 5 – 1000 мг, ще 6 – 500 мг дісульфіраму щодня та 2 мг міді тричі на день, оскільки доклінічні дослідження показали, що мідь посилює протиракову дію дісульфіраму. До участі в дослідженні всі хворі пройшли одночасний курс радіотерапії з темозоломідом.
Медіана тривалості життя всіх пацієнтів була 14 місяців – менше, ніж коли до радіотерапії та темозоломіду почали додавати апарат Оптун (21 місяць). Медіана часу до рецидиву склала 4,5 місяців. Дозу в 500 мг дісульфіраму з темозоломідом пацієнти переносили добре, при 1000 мг проявлялися значні побічні ефекти. З доданням міді, токсичність лікування не збільшилася, однак, і ефективність – також.
Тим часом, дісульфірам тестують ще у кількох дослідженнях для хворих на гліобластому: тут (фаза 1/2) і тут (фаза 2) хворі з вперше діагностованою гліобластомою отримують дісульфірам та глюконат міді разом з радіотерапією та темозоломідом; в другому (фаза 2) і тут (фаза 2/3) перевіряють ефективність дісульфіраму з глюконатом міді для хворих з рецидивом гліобластоми.
Дісульфірам є один з препаратів, протоколу CUSP9, що зараз тестується в клінічному дослідженні першої фази. Як стверджували автори протоколу в першій статті з його описом, зі всіх препаратів протоколу, дісульфірам має найбільше доказів можливої ефективності в боротьбі з гліобластомою. Більше про дісульфірам в протоколі CUSP9 я писала тут >>>>
Останнє оновлення 27 лютого 2018 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика