Компанія Bristol-Myers Squibb досліджує препарат ніволумаб (Опдіво)

  • За результатами клінічного дослідження третьої фази, препарат Опдіво (загальна назва ніволумаб) не зміг продовжити життя хворим з першим рецидивом гліобластоми, порівняно з Авастином (бевацізумаб), що затверджений в США для лікування таких пацієнтів.
  • В рамках того ж дослідження вчені виявили, що поєднання Опдіво з препаратом Yervoy (загальна назва - іпілімумаб), ймовірно, не є доцільним в лікуванні рецидивів глобластоми, бо підвищує ризик побічних ефектів, не продовжуючи тривалості життя хворих.
  • Два інших клінічних дослідження Опдіво для хворих з вперше діагностованою гліобластомою планують продовжувати. Зокрема, це – CheckMate-498 та CheckMate-548 (обидва - третьої фази).
  • Перше має на меті оцінити ефективність Опдіво з радіотерапією для хворих з активним (неметильованим) геном MGMT. Хворих з вперше діагностованою гліобластомою залучають в кількох країнах Європи, США, Канаді та Японії. Найближчі до України місця проведення дослідження - в польському Гданську та в Москві. Результати очікуються в жовтні 2019-го року.
Сторінка дослідження на clinicaltrials.gov >>>>
  • В другому дослідженні вчені тестують Опдіво з радіотерапією та темозоломідом для пацієнтів з вперше діагностованою гліобластомою та неактивним (метильованим) чи частково метильованим геном MGMT. До участі в дослідженні хворі не повинні отримували ніякого лікування гліобластоми, за винятком операції. Дослідження має на меті порівняти тривалість життя хворих на гліобластому, які отримуватимуть Опдіво паралельно з курсом радіотерапії, та тих, кого лікуватимуть за стандартним протоколом (темозоломід плюс радіотерапія). Найближчі до України лікарні, де залучають хворих до такого дослідження також - в Гданську, Польща та Москві, Росія. Результати очікуються в листопаді 2020-го року.
Сторінка дослідження на clinicaltrials.gov >>>>
  • Опдіво – це препарат-блокатор білків контрольних точок, що має на меті допомогти імунній системі людини ідентифікувати і нейтралізувати ракові клітини.
  • Він блокує рецептор програмованої гибелі клітин (PD-1) на поверхні Т-лімфоцитів в крові людини. Загалом, для того щоб попередити занадто сильну реакцію організму на загрозу, до PD-1 приєднується молекула PD-L1, чим спричиняє його загибель чи недієздатність. Оскільки багато ракових клітин містять таку молекулу, вони роззброюють Т-лімфоцити, не даючи їм атакувати пухлину. Ніволумаб   покликаний не дати молекулі PD-L1 приєднатися до рецептора PD-1.
Клінічні дослідження на сайті Bristol-Myers Squibb >>>>
  • В США ніволумаб затверджений для деяких видів меланоми, рецидивів недрібноклітинного раку легенів, нирково-клітинної карциноми високих стадій, класичної лімфоми Ходжкіна, рецидивів чи метастазів плоскоклітинного раку голови та шиї та деяких видів уротеліальної карциноми (1). Однак, в Великобританії відмовились від його використання для лікування рецидивів раку легенів через занадто велике співвідношення ціни та ефекту (2). Ніволумаб не показав очікувної ефективності в лікуванні вперше діагностованого недрібноклітинного раку легенів (3). 
Останнє оновлення 22 грудня 2017 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика