Нові методи

Очевидно, що нинішнє лікування гліобластоми, що почало використовуватися більше десяти років тому, не є ефективним, тому вчені продовжують шукати нові методи. Чому варто слідкувати за процесом?
Ситуація змінюється дуже швидко, кілька нових препаратів проходить третю фазу клінічних досліджень, і в разі якщо результати будуть втішними, ліки з більшою ефективністю, ніж стандартні на сьогодні препарати, можуть невдовзі бути зареєстровані. Тим часом, у деяких випадках їх застосування дозволяється до офіційного затвердження. Як саме можна отримати препарат до його офіційного затвердження, читайте тут >>>>
Погана новина в тому, що як і у випадку з іншими новими ліками проти раку, ціна, дуже ймовірно, буде високою. Так, вартість лікування експериментальною вакциною DCVax-L  в рамках програми доступу до препарату у зв`язку з виключними обставинами в 2016-му році становила коло 100 тисяч доларів.
Однак, поки одні вчені шукають нові ліки, інші висловили припущення, що в боротьбі з гліобластомою можуть допомогти вже зареєстровані препарати, що використовуються для лікування хвороб не пов'язаних з раком. В більшості випадків їх ефект побачили тільки в лабораторних умовах, однак кілька досліджень їх впливу на хворих з гліобластомою вже почалися. Про такі перепрофільовані препарати читайте тут >>>>

Клінічні дослідження

З огляду на серйозність хвороби, а також той факт, що для повторних випадків гліобластоми в деяких країнах не існує стандартного протоколу лікування, багатьом хворим за кордоном рекомендують участь в клінічних дослідженнях (тестуванні нових препаратів на людях). Однак, потрібно зважати на те, що позитивний результат підтверджений на невеликій групі людей часто не вдається повторити в групі з кількох сотень хворих, крім того, ризик неочікуваних побічних ефектів в таких препаратів завжди високий.
Більше про клінічні дослідження >>>>
Клінічні дослідження в країнах Європи, що зараз залучають пацієнтів >>>>
Що запитати у лікаря та організаторів клінічного дослідження? >>>>

Напрямки досліджень

Імунотерапія
Імунотерапія — ймовірно, найактивніший напрямок в пошуку ліків проти гліобластоми. Замість того щоб вбивати клітини пухлини чи сповільнювати їх ріст, як це намагаються робити за допомогою хіміотерапії, імунотерапевтичні препарати вчать імунну систему хворого впізнавати ракові клітини і боротися з ними.
Більше про імунотерапію для лікування раку >>>>
Імунотерапія: клінічні дослідження 3-ї фази:
Виробник/ дослідник
Препарат
Більше
Northwest Biotherapeutics   
DCVAX-L
Safe Save Medical Cell Sciences & Technology
власні дендритні клітини / пухлинні антигени (ADCTA)
Університетська лікарня Осло
власні дендритні клітини

Вірусна терапія
Беручи за основу віруси, що вражають людей чи тварин, вчені намагаються змінити їх таким чином, щоб вірус інфікував і знищував ракові клітини, та при цьому, був безпечним для здорових клітин. Найбільше надій в цьому напрямку боротьби з гліобластомою донедавна покладали на поєднання препаратів Toca 511 / Toca FC, однак їх ефективність не вдалося довести. В дослідженнях ранніх фаз зараз перевіряють віруси G47∆, PVSRIPO, DNX-2401 та інші.
Більше про вірусну терапію для лікування злоякісних пухлин мозку >>>>
Таргетна терапія
Лікування, назва якого походить від англійського target – мішень, має на меті припинити ріст ракових клітин, впливаючи на певні молекули, що сприяють зародженню та росту пухлини.
Таргетна терапія: клінічні дослідження 3-ї фази:

Виробник
Препарат
Більше
Bayer
Regorafenib (Stivarga)
Celgene
Marizomib
AbbVie
Veliparib
Pfizer
Sunitinib (Sutent)
Інші напрямки досліджень
Виробник
Препарат
Більше    
Diffusion Pharmaceuticals
Trans sodium crocetinate (TSC)
>>>> 


Перепрофільовані препарати

Деякі вчені вважають, що в боротьбі з гліобластомою можуть допомогти препарати, винайдені і зареєстровані для лікування інших хвороб. Потенційну дієвість кількох таких ліків припускають на основі доклінічних досліджень — дослідах на культурах клітин в лабораторіях чи на тваринах, що, в багатьох випадках, не підтверджуються в клінічних дослідженнях за участі пацієнтів. Однак, клінічні дослідження таких препаратів проводяться дуже рідко, оскільки, з точки зору бізнесу, фармацевтичним компаніям цікавіше шукати нові ліки, ніж тратити гроші ні ті, щодо яких патент закінчився, чи скоро закінчиться, і препарат зможуть виробляти конкуренти.
Зважаючи на не дуже привабливі перспективи офіційних методів, часом хворі звертаються до такого самолікування, відшукуючи статті в наукових журналах, що свідчать про потенційну користь того чи іншого препарату.
В більшості з оприлюднених випадків вони застосовують кілька препаратів одночасно, щоб заблокувати різні шляхи потенційного росту пухлини. Оскільки ці ліки вже були допущені на ринок, вони є відносно безпечними для використання. Хворий при цьому отримує хоча б якусь ймовірність посилити дію стандартної хіміотерапії, бо “коктейль” перепрофільованих препаратів, в більшості випадків, приймають паралельно з лікуванням за стандартним протоколом.
Препарати, зареєстровані для неракових хвороб, що проходять, чи проходили раніше клінічні дослідження ефекту для лікування гліобластоми:
Препарат
Більше
Протокол CUSP9
Мемантин + мефлокін + метформін
Дісульфірам
Пропранолол + етодолак
Валганцикловір
Хлорохін чи гідроксіхлорохін з рапаміцином чи без
Сатівекс
>>>> 
Метадон
>>>> 
R-ліпоат натрію та гідроксіцитрат
Тему перепрофільованих препаратів пацієнти активно обговорюють тут (англійською). На цьому ж сайті люди викладають списки препаратів, які вони приймають на додачу до стандартного лікування гліобластоми, радяться один з одним і діляться статтями з описами досліджень.
Також на сайті https://virtualtrials.com/brain/ можна отримати доступ до інформації про різні методи лікування, які пробували інші хворі на пухлину мозку, та результат такого лікування. Там же просять реєструватися хворих та щомісяця оновлювати інформацію про те, яке лікування отримував хворий (включаючи перепрофільовані препарати та харчові добавки), та в яких дозах.
На сайті неприбуткової дослідницької оргаізації Global Cures хворим на рак пропонують заповнити анкету, після чого обіцяють безкоштовно прислати персоналізований список препаратів, які можуть допомогти в лікуванні раку, який спіткав саме Вас. Відбирають препарати, які вже є на ринку, і ефективність яких в лікуванні певного раку підозрюють на основі доклінічних чи ранніх фаз клінічних досліджень. Список пропонують обговорити з лікарем, обираючи метод лікування.

Нові препарати: продаж до офіційного затвердження


Для хворих, які з певних причин не підходять для участі у клінічному дослідженні деколи є можливість отримати ще не зареєстрований офіційними органами препарат, в більшості випадків - на платній основі. Таке лікування називається використанням препарату у зв'язку з виключними обставинами (compassionate use/ expanded access). Воно можливе до офіційного затвердження препарату у випадках якщо хвороба загрожує життю пацієнта, а альтернативні способи лікування не ефективні. При цьому компанія-виробник повинна отримати дозвіл у відповідного офіційного регуляторного органу країни, де буде проводитися лікування. Інформацію про те чи можливе таке лікування можна отримати, написавши на адресу компанії - виробника експериментального препарату.
Наприклад, про можливість такого використання свого препарату VAL-083 оголошувала DelMar Pharmaceuticals. VAL-083 - це препарат хіміотерапії, що зараз тестується в двох дослідженнх другої фази. Координати, за якими можна звертатися – тут >>>>
Більше про перепрофільовані препарати можна дізнатись з фільму Пережити невиліковний рак, про який я писала тут. Інформація про власне клінічні дослідження — з ClinicalTrials.gov та сайтів фармацевтичних компаній.


Останнє оновлення 10 квітня 2020 року

7 коментарів:

 1. Добрий день! У нас гліобластома. Думаєм взяти участь у експерименті. Як з Вами зв'язатися?

  ВідповістиВидалити
 2. Доброго дня. Мені дуже шкода, що Ви захворіли. Якщо ви плануєте брати участь в клінічному дослідженні, то краще зразу говорити з організаторами напряму (контакти, в більшості випадків, є на www.clinicaltrials.org), або щоб Ваш лікар з ними поговорив. Якщо, на Вашу думку, я чимось можу допомогти - перекласти листи, пошукати якусь інформацію, чи будь-яким іншим чином, напишіть мені, будь ласка на gliowebaddress@gmail.com Здоров'я Вам.

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую. А чи є контакти людей, які брали участь у таких заходах?

  ВідповістиВидалити
 4. На жаль, ні. Спробуйте спитати на форумах, де активно спілкуються хворі і їх родичі, і пишіть напряму організаторам. Якщо вдасться кудись потрапити, і будуть сили поділитися досвідом, дайте мені знати, будь ласка, на мейл вище.

  ВідповістиВидалити
 5. Доброго дня . Сайт активний?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий день. Якщо Ви хотіли щось запитати, може, краще в Фейсьук групі https://www.facebook.com/glioblastomahelp/ тут є трохи людей, чи в особисті там же.

   Видалити
 6. Доброго дня. На сторінках є дати, коли вони востаннє оновлювалися. На жаль, останнім часом немає часу писати новини.

  ВідповістиВидалити

Яндекс.Метрика