Компанія Agenus (США) розробляє препарат Prophage (HSPPC-96)

  • Agenus досліджує індивідуальні вакцини Prophage на основі білка теплового шоку gp96 (білка, який виробляється у відповідь на вплив тепла). Білки теплового шоку транспортують інші білки чи їх частини (пептиди) з середини клітини до її поверхні, де їх виявляє імунна система людини. Очікується, що вакцина стимулюватиме відгук імунної системи на білки, специфічні для ракових клітин.
  • Для виготовлення вакцини використовується пухлина пацієнта, отримана під час операції. Заморожена пухлина в спеціальному контейнері відправляється на місце виробництва вакцини, в Лексингтон, штат Массачусетс, США. Там протягом десяти годин виробляється вакцина, після чого близько двох тижнів перевіряється її якість. В замороженому вигляді вакцину відправляють в клініку, де її вводять у вигляді підшкірної ін'єкції. Вакцина може зберігатися до 24 місяців.
  • В березні 2017-го дослідження другої фази Prophage в поєднанні з препаратом Авастин (бевацізумаб) припинили достроково, оскільки проміжні результати показали, що поєднання двох препаратів не буде більш ефективним, ніж прийом самого Авастину, що вже затверджений в США для лікування рецидивів гліобластоми.
  • Agenus, тим не менше, невдовзі планує починати другу фазу дослідження Prophage в поєднанні з препаратом - блокатором білків контрольних точок Кейтруда (Keytruda, пембролізумаб) компанії Merck для вперше діагностованої гліобластоми. Сторінка дослідження на ClinicalTrials >>>> 
  • В липні 2014 року Agenus успішно завершила другу фазу клінічного дослідження Prophage на додачу до стандартного лікування для хворих з вперше діагностованою гліобластомою.
  • Вакцину починали вводити зразу після стандартної терапії (хірургічне втручання + радіотерапія одночасно з темозоломідом). Пацієнти отримували 4 ін'єкції з інтервалом в тиждень, а потім — щомісяця, паралельно з підтримуючим прийомом темозоломіду, аж доки не було зафіксовано повторний ріст пухлини або доки не закінчувалася вакцина.
  • Всього залучили 46 пацієнтів. Медіана тривалості життя склала 23,8 місяці, на 60% довше, ніж при стандартному протоколі  лікування. Медіана часу до поновлення росту пухлини склала 17,8 місяців. У 22% пацієнтів не спостерігалося повторного росту пухлини протягом двох років.
  • На вакцину краще відгукувалися пацієнти з меншою експресією ліганда PD-L1 (білка, що ймовірно відіграє важливу роль в пригніченні імунної системи під час вагітності, пересадок органів і автоімунних захворювань) на білих кров'яних тільцях. Медіана тривалості життя хворих з низькою  експресією PD-L1 склала 45 місяців. Близько третини з них на момент публікації останніх даних в червні 2015 року залишалися живими більше трьох років. Хворі з високим рівнем цього білка жили в середньому 18 місяців.
  • Отже, ймовірно, ефективність Prophage можна підвищити, вводячи цю вакцину одночасно з препаратами, що блокують білок PD-L1 чи рецептор PD-1, до якого він приєднується: наприклад, ніволумабом (маркетингова назва Опдіво) чи пембролізумабом (Кейтруда).
  • Коротко про результати дослідження на сайті конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2015 >>>>
Про Prophage на сторінці компанії Agenus >>>>
Останнє оновлення 28 березня 2017 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика