Northwest Biotherapeutics розробляє препарат DCVAX-L

  • DCVax-L – це протиракова вакцина на основі дендритних клітин (клітин імунної системи людини, які запускають захисну реакцію організму на загрози). Їх добувають з крові хворого, а потім активують за допомогою клітин пухлини пацієнта, з метою навчити дендритні клітини виявляти пухлину. Вакцина виготовляється для кожного хворого окремо з 2 г видаленої пухлини пацієнта замороженої після операції, не обробленої ніякими хімічними речовинами (!!). Препарат вводять шість разів в перший рік лікування, і двічі на рік в наступні роки.
  • Зараз проходить клінічне дослідження третьої фази вакцини DCVAX-L для лікування хворих з вперше діагностованою гліобластомою. Учасників вже не залучають. Дослідники нещодавно оприлюднили перші результати.
  • На початку дослідження хворих випадковим чином розділили на дві групи – 232 з них після курсу одночасної радіо- та хіміотерапії отримували темозоломід за стандартною схемою та ін’єкції DCVax-L, 99 – темозоломід та плацебо. Після рецидиву хвороби всім пацієнтам дозволили отримувати DCVax-L, і коло 90% на це погодилося.
  • Медіана тривалості життя всіх 331 учасників дослідження вакцини склала 23,1 місяці з дня операції – приблизно стільки ж, як найкращий насьогодні результат для хворих з вперше діагностованою гліобластомою – в основної групи учасників дослідження апарату Оптун з темозоломідом (21 місяць з дати рандомізації після радіотерапії з темозоломідом). Два і три роки прожили 46% і 25% всіх учасників дослідження відповідно.
  • Інформацію про те, хто в якій групі був на початку дослідження досі не розкривали ні пацієнтам, ні дослідникам, і не аналізували. Отже, вищезгадані 23,1 місяці є медіаною тривалості життя для пацієнтів, які отримували DCVax-L від початку дослідження, тільки після рецидиву, та тих (очевидно, невеликої кількості хворих), хто не отримував вакцини взагалі. Тобто, тривалість життя основної групи, яка отримувала вакцину відпочатку, може бути довшою за вищезгаданий показник.
  • Вчені відзначають незвичайно довгу тривалість життя у деяких учасників дослідження, що, за їх словами, є типово для імунотерапії. Чим саме ці пацієнти відрізняються від інших поки невідомо, бо для повного налізу потрібен додатковий час для спостережень за тим, як буде розвиватися хвороба у наразі живих учасників дослідження. Наприклад, серед 182 пацієнтів, які прожили 36 і більше місяців після операції, 44 залишалися живими на момент збору даних, і медіана їх очікуваної тривалості життя склала 88,2 місяці.
  • Хворим, зацікавленим в лікуванні DCVax, пропонують заповнити форму на цій сторінці. В травні 2016 року хворих записували в список очікування на участь в програмі використання препарату у зв'язку з виключними обставинами (compassionate use) в Великобританії. Для забору крові пацієнту доведеться їхати в США, де виготовляють вакцину. Ін'єкції препарату робитимуть в Великобританії. Вартість виготовлення вакцини та перших трьох ін'єкцій на травень 2016-го становила 53 тисячі євро. Вартість кожної подальшої ін’єкції – 17 тисяч євро. Вартість лейкаферезу – відділення білих кров’яних тілець з крові – від 3,5 до 5 тисяч доларів США. Додаткові витрати також будуть необхідні на пересилку вакцини в морозильнику та за послуги британського лікаря, який буде робити ін’єкцію.
  • Медіана тривалості життя хворих з вперше виявленою гліобластомою, які взяли участь в попередній, 1/2 фазі дослідження DCVAX-L, склала 3 роки, медіана часу до повторного виникнення пухлини — 2 роки. В повідомленні компанії сказано, що два з 39-ти пацієнтів, які взяли участь в дослідженні 1/2 фази, прожили більше десяти років (1).
Останнє оновлення 31 травня 2018 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика