понеділок, 2 грудня 2019 р.

Онковірус G47∆: рік і більше прожили 92% хворих з рецидивом гліобластоми – проміжні результати дослідження 2-ї фази

Онколітичні віруси – віруси відомих хвороб, змінені таким чином, щоб вражати ракові клітини, все активніше досліджуються як протиракова терапія. Модифікований вірус герпесу G47∆, як стверджують його розробники, допомагає боротися з раком двома способами: потрапляючи в організм, він виявляє та знищує ракові клітини, та крім того, привертає до них увагу імунної системи хворого.
З 13-ти хворих з рецидивом гліобластоми, рік прожили 92%, показали проміжні дані клінічного дослідження другої фази, що проходить в університеті Токіо в Японії. При іншому лікуванні, таких хворих – всього коло 15%.
Через таку неочікувано високу ефективність, дослідження припинили достроково, щоб перейти до наступного етапу.
Вірус вводили що чотири тижні в різні точки пухлини, всього – до шести разів. В більшості випадків, хворі також отримували хіміотерапію темозоломідом.
Значні побічні ефекти від препарату спостерігалися у двох пацієнтів – у вигляді гарячки.
За словами Томокі Тодо, (Tomoki Todo), одного з розробників G47∆, ймовірно, вірус може бути ще ефективнішим, якщо вводити його хворому як можна раніше чи в поєднанні з блокаторами білків контрольних точок.
Хочу наголосити, що дані клінічних досліджень ранніх стадій можуть не підтверджуватися при залученні більшої кількості хворих. Так, наприклад, вірусна терапія препаратами Toca 511 і Toca FC не показала ефективності в дослідженні третьої фази, незважаючи на те, що подавала надії до того.
Продовжуються клінічні дослідження ще кількох онколітичних вірусів для хворих на гліобластому. Зокрема, в США тривають три дослідження модифікованого вірусу поліомієліту з назвою PVSRIPO - другої фази (більше інформації >>>>) та фази 1/2 (>>>>) для дорослих з рецидивами гліом четвертої стадії, та першої фази (>>>>) для дітей та молодих людей від 12 до 21-го року з рецидивами гліом третьої та четвертої стадій.
Також в США проводять дослідження першої фази зміненого аденовірусу (в оригінальній версії викликає простуду) DNX-2401 (>>>>) для хворих з рецидивом гліобластоми чи гліосаркоми.
Ще одне дослідження першої фази аденовірусу з дещо іншими модифікаціями і назвою DNX-2440 проходить в Іспанії (>>>>). Залучають хворих з рецидивами гліобластоми чи гліосаркоми.
Більше про те, як проводяться клінічні дослідження ліків та з яких фаз вони складаються, можна дізнатися тут >>>>
Контакти Томокі Тодо в Інституті медичних наук Університету Токіо >>>>
Стаття про G47∆ >>>>

Читайте також:
Вакцини та онколітичні віруси в лікуванні гліом >>>>
Вірусна терапія для пухлин мозку >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика