четвер, 26 вересня 2019 р.

Вірусна терапія препаратами Toca 511 і Toca FC виявилася неефективною в лікуванні рецидивів гліобластоми

На жаль, ще одна погана новина: препарати Toca 511 і Toca FC не показали ефективності в дослідженні третьої фази. В разу її успіху препарат міг би офіційно рекомендуватися для лікування рецидивів гліобластоми.
Toca 511 – це генетично змінений вірус, який вбудовує в інфіковані клітини ген, що перетворює протигрибковий препарат Toca-FC в цитотоксичний, тобто змушує його знищувати клітини, в які він потрапляє.
До дослідження залучали хворих на гліобластому чи анапластичну астроцитому з першим чи другим рецидивом. Препарати вводили в місце, звідки хірурги видалили пухлину під час операції. Контрольна група отримувала ломустин, темозоломід, чи бевацізумаб (маркетингова назва Авастин та інші) на вибір лікаря.
Медіана тривалості життя групи, яка отримувала Toca 511 і Toca FC склала 11,1 місяці, в той час як для контрольної групи вона була 12,2 місяці. Tocagen, компанія, що досліджує ці препарати, заявила, що ще аналізує результати лікування підгруп пацієнтів, і планує оприлюднити їх на одній з найближчих медичних конференцій. В дослідженні першої фази кілька пацієнтів прожили значно довше за інших, тому, можливо, препарат допомагає хворим, в яких гліобластома має певні молекулярні особливості (а в цих пухлинах виявляють дуже різні генетичні зміни).
Дослідники препаратів імунотерапії і раніше робили заяви (наприклад, тут) про те, що клінічні дослідження, хоч і не показують покращення стандартних метрик, таких як медіана тривалості життя для всієї групи учасників, проте показують, що препарати дуже добре допомагають 20-30% хворих. Однак, чітко визначити ці підгрупи серед хворих на гліобластому поки не вдалося. 
Тим часом, триває клінічне дослідження Toca 511 і Toca FC фази 2/3 для лікування хворих, в яких гліобластому виявили вперше.
Повідомлення Tocagen, виробника Toca 511 і Toca FC >>>>
Читайте також:
Вакцини та онколітичні віруси в лікуванні гліом >>>>
21% хворих проживуть більше трьох років після рецидиву гліобластоми – результати дослідження першої фази онковірусу PVSRIPO >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика