понеділок, 8 липня 2019 р.

Регорафеніб першим протестують в клінічному дослідженні нового типу

Препарат регорафеніб (regorafenib, маркетингова назва в Україні Стівар) першим ввійшов до переліку ліків, які будуть випробовуватися в клінічному дослідженні фази 2/3 з назвою GBM AGILE.
Інновативність цього дослідження полягає в тому, що вчені планують тестувати одразу кілька експериментальних препаратів для лікування гліобластоми в різних підгрупах учасників, та порівнювати отримані результати з однією контрольною групою. Очікують, що так можна швидше перевіряти ефективність експериментального лікування.
До кінця 2020-го, GBM AGILE планує залучати пацієнтів в більш, ніж сорока лікарнях США, а також – в Європі, Китаї, Канаді та Австралії. Контакти цих клінік можна буде знайти на сайті Clinical Trials, однак поки там вказана тільки одна лікарня в США. Залучають хворих з вперше діагностованою гліобластомою чи гліосаркомою, чи їх рецидивом (першим чи другим). Учасники з вперше виявленою хворобою проходять стандартний курс радіотерапії з темозоломідом, після чого починають приймати регорафеніб. Хворі з рецидивом зразу отримують регорафеніб. Контрольні групи проходять стандартне для вперше виявленої гліобластоми лікування – радіотерапія з темозоломідом та підтримуючий курс темозоломіду, чи ломустин для хворих з рецидивом.
Регорафеніб є блокатором кількох протеїнкіназ – ферментів, що можуть змінювати функції білків в організмі, зокрема, тим самим, викликаючи рак. Цей препарат з маркетинговою назвою Стівар зареєстрований в Україні, і використовується для лікування метастатичного колоректального раку, деяких раків шлунково-кишкового тракту та печінки.
В дослідженні другої фази з назвою REGOMA регорафеніб показав деяку ефективність для хворих з рецидивом гліобластоми: медіана тривалості життя тих, хто приймав рефгорафеніб, склала 7,4 місяці, проти 5,6 місяців у хворих, які отримували ломустин.
Прес-реліз Bayer, виробника регорафенібу >>>>
Читайте також:
Більше про клінічні дослідження препаратів проти гліобластоми >>>>
Найперспективніші потенційні ліки проти гліобластоми: огляд активних клінічних досліджень третьої фази >>>>
Що нового в лікуванні гліобластоми: резюме статей з конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2019 >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика