понеділок, 21 січня 2019 р.

Огляд Cochrane: анти-ангіогенні препарати не продовжують життя хворим на гліобластому, можлива деяка ефективність в поєднанні з хіміотерапією при рецидивах

Cochrane, одна з найвідоміших організацій, що оцінює ефективність медичних технологій, оновила свій огляд від 2014-го року щодо лікування гліобластоми препаратами бевацізумаб (bevacizumab, Авастин), цедіраніб (cediranib) та ціленгітид (cilengitide). Ці ліки сповільнюють процес ангіогенезу - росту нових кровоносних судин довкола пухлини, що мало би позбавити її поживних речовин та змусити призупинити ріст.
Однак, робоча група Cochrane не виявила підстав для використання анти-ангіогенних препаратів в лікуванні вперше виявленої гліобластоми, оскільки з доданням її до стандартного лікування, тривалість життя пацієнтів не збільшувалась. Щодо рецидивів гліобластоми, то хоча і немає доказів того, що анти-ангіогенні препарати ефективніші за хіміотерапію, при їх поєднанні з деякими видами хіміотерапії, можливе невелике продовження життя хворого.
Як показав аналіз результатів клінічних досліджень, анти-ангіогенні препарати відтерміновують час до рецидиву, що фіксується на сканах МРТ, однак як це впливає на якість життя пацієнта поки не відомо.
В огляді підкреслюється, що робоча група не аналізувала, чи можуть такі препарати допомогти якимось певним підгрупам хворих.
Всього для цього огляду знайшли і проаналізували 11 рандомізованих клінічних досліджень за участі 3743 пацієнтів.
Резюме огляду Cochrane >>>>
Читайте також:
Ще один аналіз, що показав приблизно такі ж результати >>>>
Бевацізумаб в лікуванні рецидивів гліобластоми >>>>
Препарати, що впливають на фактор росту ендотелію судин (VEGF): Авастин та інші для лікування гліобластоми — резюме статті >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика