субота, 9 червня 2018 р.

Що нового в лікуванні гліобластоми: резюме статей з конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2018

Резюме основних досліджень щодо лікування гліобластоми, представлених на конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2018, що пройшла з 1-го по 5-те червня 2018 року в Чикаго, США.

Вакцина SurVaxM показала ефективність в лікуванні вперше виявленої гліобластоми – попередні результати дослідження другої фази

63 учасники дослідження з вперше діагностованою гліобластомою отримували ін’єкції експериментальної вакцини SurVaxM разом зі стандартним підтримуючим курсом темозоломіду (Темодал), після радіотерапії з темозоломідом.
Попередні результати показали, що 12 місяців чи довше після першої ін’єкції вакцини прожили 71% учасників. Це майже так само, як при стандартному лікуванні (радіотерапія з темозоломідом, підтримуючий курс темозоломіду) з використанням апарату Оптун, та набагато краще, ніж стандартний протокол лікування без Оптуну (61%). 91% учасників дослідження прожили рік чи більше після діагнозу. 
SurVaxM – це вакцина, виготовлена з пептидів – невеликих шматочків білка сурвівін, що міститься в 95% гліобластом, та багатьох інших раках, і попереджує природній процес гибелі клітин. Вакцина має на меті представити клітини, що виробляють сурвівін (тобто, ракові клітини) імунній системі, як загрозу, і заставити її реагувати. Вакцина не є персоналізованою для кожного пацієнта, як, наприклад, DCVax-L, і не потребує тканини пухлини пацієнта для виготовлення. Велике дослідження третьої фази планується.
Резюме статті >>>>

Регорафеніб дещо продовжив життя хворим з першим рецидивом гліобластоми - дослідження другої фази з назвою REGOMA

59 пацієнтів після рецидиву, в рамках дослідження другої фази отримували регорафеніб (regorafenib, маркетингова назва Stivarga, 160 мг щоденно за схемою: три тижні прийом, тиждень – відпочинок від ліків), 60 хворих лікували ломустином (110 мг на м2 тіла кожні шість тижнів). Медіана тривалості життя груп склала 7,4 і 5,6 місяців відповідно. Шість місяців без рецидиву прожили 17% хворих з першої групи і 8% - з другої.
Регорафеніб є блокатором кількох протеїнкіназ – ферментів, що можуть змінювати функції білків в організмі, зокрема, тим самим, викликаючи рак. Цей препарат затверджений в США для лікування певного виду колоректального раку та деяких раків шлунково-кишкового тракту.
Резюме статті >>>>

VAL-083 продовжив життя хворим з рецидивом гліобластоми після бевацізумабу – дослідження фази 1/2

В дослідження фази 1/2 залучили 45 пацієнтів з рецидивом гліобластоми, що стався після лікування бевацізумабом. 10 підгруп пацієнтів отримували від 1,5 до 50 мг VAL-083 (dianhydrogalactitol) на м2 тіла. Максимально допустиму дозу визначили на рівні 40 мг на м2 тіла на день, а дози від 20 до 40 мг на м2 тіла на день – клінічно активними.
Медіана тривалості життя хворих, які отримували клінічно активні дози препарату була 7,9 місяців, значно довшою за 2,9 місяців в решти учасників дослідження, та 2,8 місяців, як згадується в інших публікаціях.
VAL-083 – це препарат хіміотерапії, що пошкоджує ДНК клітин в інших місцях, ніж темозоломід (Темодал) чи препарати нітрозосечовини (кармустин та ломустин). Такі пошкодження не підлягають «ремонту» ферментом, що виробляється геном MGMT, а отже, очікується, що VAL-083 зможе допомогти хворим на гліобластому, незалежно від активності їх MGMT.
VAL-083 зараз тестується в клінічних дослідженнях другої (в США та Китаї) та третьої фази (в США). Дослідження другої фази наразі набирають пацієнтів.
Препарат затверджений в Китаї для лікування хронічної мієлоцитарної лейкемії та раку легенів. Хворі, які вичерпали всі можливі варіанти лікування, та за якимись критеріями не підходять для участі в клінічних дослідженнях VAL-083, можуть отримати цей препарат в рамках програми використання препарату у зв’язку з виключними обставинами. Координати, за якими можна звертатися – тут >>>>
Резюме статті >>>>

Кілька пацієнтів добре відгукнулися на лікування експериментальною вакциною SL-701 – дослідження другої фази

В другу фазу клінічного дослідження експериментального препарату SL-701 залучали хворих з першим рецидивом гліобластоми та типом комплексу гістосумісності HLA-A2+.
Одна підгрупа отримувала SL-701, та два вже зареєстровані в США препарати: GM-CSF, що стимулює виробництво білих кров'яних тілець, та imiquimod, що посилює відгук імунної системи. У одного з 46-ти хворих з цієї групи спостерігався частковий відгук на лікування — пухлина зменшилася, і не відновила ріст протягом 78-ми тижнів. Ще в 15-ти учасників підгрупи хвороба була стабільною — пухлина не росла від одного до 99-ти тижнів (медіана 16 тижнів).
Друга підгрупа отримувала SL-701, бевацізумаб, препарат, що офіційно затверджений в США для лікування рецидивів гліобластоми, та вже зареєстрований препарат poly-ICLC для стимуляції активності імунної системи. У двох з 28-ми учасників цієї групи пухлина зникла на 30 і 46 тижнів. Ще у чотирьох пацієнтів пухлина зменшилась на час від 12-ти до 47-ми тижнів (медіана – 31 тиждень), у 19-ти хворих розмір пухлини був стабільним від 0,1 до 41 тижнів (медіана – 14 тижнів).
Медіана тривалості життя в першій та другій підгрупах склала 11 та 11,7 місяців відповідно, на 2-3 місяці більше, ніж при лікуванні ломустином чи бевацізумабом, наприклад, в цьому дослідженні.
Препарат SL-701 компанії Stemline Therapeutics складається з невеликих шматочків білків — пептидів, які в надмірних кількостях виробляють клітини гліобластоми: IL-13Ra2, сурвівін (див. про вакцину SurVax вище) та Ephrin A2. З'являючись в організмі, він представляє ці білки Т-лімфоцитам, які повинні сприйняти їх як чужі, та знищити клітини, в яких цих білків багато.
Резюме статті >>>>

Понатініб не допоміг хворим з рецидивом гліобластоми після бевацізумабу – дослідження другої фази

Хворі з рецидивом гліобластоми після лікування бевацізумабом в рамках дослідження другої фази отримували 45 мг препарату понатініб (ponatinib, маркетингова назва Iclusig) на день.
Дослідження припинили достроково. В результаті лікування, в жодного з 15-ти залучених пацієнтів пухлина не зменшилась. Медіана тривалості життя склала 3 місяці.
Понатініб є блокатором кількох протеїнкіназ – ферментів, що можуть змінювати функції білків в організмі, зокрема, тим самим, викликаючи рак. Цей препарат затверджений в США для лікування деяких видів лейкемій.
Резюме статті >>>>

Пембролізумаб обмежено спрацював при рецидивах гліобластоми сам, і не покращив дію бевацізумабу - дослідження другої фази

В дослідженні другої фази хворі з першим чи другим рецидивом гліобластоми отримували пембролізумаб (pembrolizumab, маркетингова назва Кейтруда) з бевацізумабом (50 чоловік), чи без нього (30).
Медіана тривалості життя склала 8,8 місяців в першій групі, приблизно стільки ж, як при лікуванні самим бевацізумабом, що вже затверджений в США для лікування гліобластоми. В другій групі медіана тривалості життя склала 10,3 місяці.
Пембролізумаб — це препарат блокатор білків контрольних точок, що допомагає імунній системі визначати ракові клітини та боротися з ними. Ці ліки блокують взаємодію між білком PD-1 на поверхні Т-лімфоцитів та молекулами PD-L1 і PD-L2, які зазвичай до нього приєднуються, щоб попередити занадто сильну реакцію імунної системи на загрозу. Таким чином, пембролізумаб активує Т-лімфоцити. Цей препарат затверджений в США для лікування деяких видів меланоми, недрібноклітинного раку легенів та плоскоклітинного раку голови та шиї.
Резюме статті >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика