пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Генетично модифіковані клітини - природні кіллери HER2.taNK в рамках клінічного дослідження ввели першому хворому з рецидивом гліобластоми

Компанія NantKwest зі США оголосила, що перший пацієнт отримав ін’єкцію генетично змінених клітин – кіллерів HER2.taNK (інша назва - NK-92/5.28.z) в рамках дослідження першої фази, спонсором якого вона є.
Це експериментальне лікування є адоптивною терапією - одним з видів імунотерапії - з використанням не Т-лімфоцитів пацієнта, що починають використовуватися в клінічній практиці, а інших лімфоцитів - природніх кіллерів – першої лінії захисту організму проти вірусних інфекцій та злоякісних пухлин.
Клітини не забирають з крові хворого, як у випадку з CAR T-лімфоцитами, а використовують одні й ті ж для всіх, додаючи в них химерні антигенні рецептори (Chimeric Antigen Receptor - CAR), що зв’язуються з рецепторами людського епідермального фактору росту 2-го типу (HER2). Останні, в кількостях, що значно перевищують нормальні, виявляли в багатьох випадках гліобластоми. Отже, як очікують вчені, такі змінені клітини – кіллери зможуть краще виявляти і знищувати пухлину. Поки таку здатність бачили тільки в доклінічних дослідженнях (на культурах клітин та тваринах).
Всього планують залучити 30 хворих на гліобластому чи гліосаркому, що не відреагувала на лікування за стандартним протоколом, чи хворих з рецидивом цих хвороб. Пухлина повинна мати надмірну кількість рецептора людського епідермального фактору росту 2-го типу (HER2). Пацієнту має бути рекомендована повторна операція з повного чи часткового видалення пухлини. Не приймають хворих, яких раніше лікували анти-ангіогенними препаратами, наприклад, Авастином (бевацізумаб).
Дослідження проводять в Франкфурті, Німеччина, в Johann W. Goethe University Hospital. Також планують почати паралельне клінічне дослідження HER2.taNK в США, де залучать хворих і з іншими видами пухлин.
Два перші препарати на основі CAR Т-лімфоцитів пацієнтів були затверджені в США в 2017-му році. Їх ціна, на жаль, виявилася захмарною: так, інфузія препарату Kymriah (tisagenlecleucel), що дозволений до використання в США для деяких видів лейкемії коштує 475,000 доларів США, Yescarta (axicabtagene), затверджена для лікування деяких лімфом – 373,000 доларів. Про клінічні дослідження CAR T-лімфоцитів для лікування гліобластоми я писала тут >>>>
Фахівці з MD Anderson Cancer Center в Університеті Техасу, Х’юстон, заявили, що можуть виготовляти неперсоналізовані CAR клітини-кіллери в сто разів дешевше, ніж Т-лімфоцити, що виробляються для кожного хворого індивідуально. Однак, ефективність таких генетично змінених клітин-кіллерів ще має бути доведена.
Повідомлення NantKwest >>>>
Сторінка дослідження на www.clinicaltrials.gov >>>>
Читайте також:
Клінічні дослідження нових методів лікування гліобластоми, які залучають пацієнтів в Європі >>>>
Імунотерапія для хворих на гліобластому: кому вона допомагає? >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика