четвер, 7 грудня 2017 р.

FDA підтвердило можливість використання Авастину для рецидивів гліобластоми

Управління по контролю за продуктами та ліками США (FDA) надало повний дозвіл на використання препарату Авастин (загальна назва бевацізумаб) компанії Genentech (група Roche) для лікування дорослих з гліобластомою, що відновила ріст після попереднього курсу лікування. До цього Авастин для цієї хвороби був затверджений попередньо, за пришвидшеною процедурою, що використовується для ліків гострої необхідності.  
Бевацізумаб – це генетично модифіковане антитіло – білок, що блокує ангіогенез – формування нових кровоносних судин, пригнічуючи виробництво білка фактору росту ендотелію судин А (VEGF-A). Очікується, що така дія препарату залишить пухлину без поживних речовин і попередить її ріст.
Як стверджується в повідомленні Genentech, таке рішення FDA прийняло, зокрема, на основі результатів третьої фази дослідження Європейської організації дослідження та лікування раку (EORTC 26101). В цьому дослідженні вчені виявили, що з доданням Авастину до ломустину тривалість життя хворих на рецидив гліобластоми не збільшилася. Отже, Авастин, фактично, затвердили за його здатність відтягувати час до наступного рецидиву та зменшувати кількість кортикостероїдів (наприклад, дексаметазону), необхідних пацієнтам – обидві ці можливості препарату були доведені у вищезгаданому дослідженні. Зокрема, воно показало:
Медіана часу до поновлення росту пухлини склала 4,2 місяці в групі хворих, які приймали два препарати, і 1,5 місяців - серед тих, хто отримував тільки ломустин.
Всього на момент залучення до дослідження стероїди приймали 50% хворих. Повністю відмовитися від цих препаратів під час лікування змогли 23% хворих з експериментальної групи та 12% - з контрольної. Стероїди часто призначають хворим на гліобластому, щоб зняти набряк мозку, однак ці препарати можуть мати побічні ефекти, такі як підвищення рівня цукру в крові, більший ризик інфекційних захворювань, та інші.
22% учасників, які приймали Авастин та ломустин змушені були припинити лікування через його побічні ефекти. В групі, яку лікували тільки ломустином, таких було всього 10%.
Нагадаю, що Європейська Асоціація Медичних Препаратів (European Medicines Agency) не затвердила бевацізумаб для лікування гліобластоми, оскільки її експерти не визнали достатніми результати досліджень, на підставі яких FDA попередньо затвердила Авастин. Більше я писала тут >>>>
Загальноприйнятого стандартного протоколу для лікування рецидивів гліобластоми зараз не існує. Таких хворих намагаються залучити до клінічних досліджень нових препаратів, використовують Авастин чи препарати нітрозосечовини, наприклад, ломустин.
Повідомлення Genentech >>>>
Читайте також:
Препарати, що впливають на фактор росту ендотелію судин (VEGF): Авастин та інші для лікування гліобластоми — резюме статті >>>>
В США затвердили аналог Авастину. Очікують, що лікування стане доступнішим >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика