середа, 4 жовтня 2017 р.

Темозоломід з ломустином виявилися значно ефективнішими для хворих на гліобластому з метильованим геном MGMT, ніж сам темозоломід

В блозі німецької організації Допомога пацієнтам з пухлинами мозку (Deutsche Hirntumorhilfe) опубліковані результати дослідження третьої фази з назвою CeTeG, які, як стверджується в повідомленні, оприлюднив його керівник Ульріх Херрлінгер (Ulrich Herrlinger).
Згідно цієї інформації, хворі на гліобластому з метильованим (неактивним) геном MGMT, які в якості хіміотерапії отримували темозоломід (Темодал) та ломустин (CCNU) за схемою, розробленою організаторами дослідження, прожили 46,9 місяців (медіана) – на 16,5 місяців довше, ніж пацієнти, які отримували темозоломід за стандартною схемою.
Ломустин – один з препаратів хіміотерапії, що використовувалися для лікування гліобластоми ще з 1970-тих. Темозоломід прийшов їм на зміну в 2005-му,як більш ефективний препарат.
В повідомленні сказано, що лікарі дослідницької групи рекомендують зробити випробуване ними лікування новим стандартом лікування хворих на гліобластому з метильованим геном MGMT.
Для іноземної спільноти онкологів ці результати будуть представлені в листопаді 2017-го під час щорічної зустрічі Товариства нейроонкологів в Сан Франциско, США, повідомляють учасники обговорення цієї новини в блозі Our brain tumor cocktails and stories. Під час тієї ж зустрічі,очевидно, представлять дані про побічні ефекти лікування двома препаратами, бо у вищезгаданому повідомленні їх не повідомляють.
Пацієнтам з експериментальної групи дослідження проводили шість 42-денних циклів хіміотерапії, починаючи з першого тижня стандартної радіотерапії (60 грей за 30 разів). В перший день циклу хворий отримував 100 мг на м2 тіла ломустину, з другого по шостий дні – 100 мг на м2 тіла темозоломіду щоденно, решту днів хворий відпочивав від хіміотерапії. З другого циклу, якщо дозволяли показники крові, дозу темозоломіду збільшували до 200 мг на м2 тіла.
Контрольна група отримувала темозоломід за стандартним протоколом: 75 мг на м2 тіла щоденно під час радіотерапії, та по 150 мг на м2 з першого по п’ятий дні шести 28-денних циклів по тому. За відсутності ознак значної токсичності з другого циклу дозування темозоломіду збільшували до 200 мг на м2.
Ген MGMT відповідає за виробництво білка, що відновлює ракові клітини, пошкоджені внаслідок лікування. Пацієнти, в яких це ген відключений (метильований), набагато краще, ніж решта відгукуються на лікування темозоломідом. Більше я писала тут >>>>
Визначити, чи активний цей ген можна провівши аналіз тканини пухлини, видаленої під час операції чи біопсії. В Україні аналіз на метильованість гену MGMT роблять в лабораторії Євролаб >>>>
Також, один з респондентів опитування, яке я проводила, повідомив, що аналіз на метильованість гену MGMT йому проводили в Інституті нейрохірургії імені Бурденко в Москві. Якщо Ви знаєте, де ще в Україні (чи зручно, швидко, дешево за кордоном) можна зробити такий аналіз, напишіть, будь ласка, в коментарях.
Читайте також:
«Золотий» протокол лікування гліобластоми та дослідження його варіацій >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика