четвер, 21 вересня 2017 р.

В США затвердили аналог Авастину. Очікують, що лікування стане доступнішим

Управління по контролю за продуктами та ліками США (FDA) затвердило препарат Mvasi, біосиміляр Авастину (загальна назва бевацізумаб) для всіх хвороб, проти яких зареєстрований Авастин, включаючи рецидив гліобластоми.
Біосиміляр – це ліки біологічного походження (а обидва вищезгадані препарати є генетично модифікованим тваринним білком), схожі на вже зареєстрований біологічний препарат, зокрема, з точки зору ефективності, безпеки та інших критеріїв. Біосиміляри починають випускати після того, як закінчується термін патентного захисту оригінального препарату – новий етап, що для біологічних препаратів почався зовсім недавно. Mvasi виробництва компаній Amgen та Allergan є першим протираковим біосиміляром, затвердженим в США.
Виробники також подали заявку на реєстрацію Mvasi в Європейському Союзі.
Виробництво біосимілярів повинно посилити конкуренцію на фармацевтичному ринку, а отже - знизити ціни на препарати. Під час останньої конференції Європейського товариства медичних онкологів експерти зазначали, що ціна біосимілярів очікується на 30% нижчою від вартості оригінальних препаратів, повідомляє Medscape.
Однак, ідея використання Авастину при рецидивах гліобластоми підтримується не всією медичною спільнотою. Препарат був зареєстрований в США за спрощеною процедурою на основі обнадійливих даних про відгук хворих на таке лікування, проте, інформація про здатність Авастину продовжувати життя хворим з рецидивом гліобластоми так і не була отримана. Європейське медичне агентство не визнало ті ж дані клінічних досліджень достатніми для реєстрації Авастину для рецидивів гліобластоми в ЄС.
Авастин – це генетично модифіковане антитіло – білок, що блокує ангіогенез – формування нових кровоносних судин, пригнічуючи виробництво білка фактору росту ендотелію судин А (VEGF-A).
Більше про Авастин я писала тут >>>>
Повідомлення FDA >>>>
Повідомлення Amgen та Allergan >>>>
Читайте також:
Препарати, що впливають на фактор росту ендотелію судин (VEGF): Авастин та інші для лікування гліобластоми — резюме статті >>>> 

1 коментар:

  1. Біосиміляри бевацізумабу були затверджені в інших країнах раніше. Так, в 2015-му МОЗ Росії зареєстрував препарат з маркетинговою назвою Авегра виробництва російської компанії Біокад. В 2016-му випустили свої біосиміляри бевацізумабу індійські компанії Hetero Drugs (під назвою Cizumab), and Reliance Lifesciences (Bevacirel), а в 2017-му – ще она індійська компанія - Intas Pharmaceuticals (Bevatas). Остання обіцяє, що ціна її препарату складатиме 40% від вартості Авастину. Біосиміляри бевацізумабу також розробляють корейська Celltrion та Pfizer.

    ВідповістиВидалити

Яндекс.Метрика