неділя, 9 липня 2017 р.

Резюме статей з конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2017

Резюме основних досліджень щодо лікування гліобластоми, представлених на конференції Американського товариства клінічних онкологів ASCO 2017, що пройшла з 2 по 6 червня 2017 року в Чикаго, США.

Оновлені дані першої фази дослідження зміненого вірусу поліомієліту PVSRIPO для пацієнтів з рецидивом гліобластоми

PVSRIPO – генетично змінений вірус поліомієліту з вбудованим в нього елементом риновірусу (за нормальних обставин викликає запалення верхніх дихальних шляхів). Вірус є непатогенним, тобто власне поліомієліт він викликати не може. PVSRIPO ділиться в клітинах пухлини, що виробляють білок CD155, і руйнує її. CD155 в великій кількості присутній в деяких видах ракових пухлин, включаючи гліобластому. Він відіграє важливу роль в метастазуванні клітин раку.
20,8% з 52-ох пацієнтів залишалися живими через 36 місяців після введення їм вірусу, в той час як історично, серед хворих, які отримували інше лікування, таких було 4%.
З них, 4 пацієнти залишалися живими через 57,5, 56,4, 27,9 та 23,2 місяці, при цьому, після введення вірусу, вони не отримували ніякого додаткового лікування.
Хочу звернути увагу, що учасники цієї фази дослідження отримували різні дози препарату, бо її метою власне був пошук оптимальної дози ліків. Отже, є ймовірність, що коли в наступних фазах дослідження пацієнтам даватимуть оптимальну дозу, результати будуть ще кращими.
Дослідження проводили в центрі лікування мозкових пухлин Університету Дюка(Duke University)), Північна Кароліна, США. Там же зараз залучають хворих з рецидивом гліобластоми в другу фазу дослідження PVSRIPO - самого чи з препаратом ломустин, що часом використовується після того, як темозоломід не допоміг.
Сторінка дослідження >>>>
В тому ж Університеті Дюка планують почати дослідження першої фази PVSRIPO для дітей (12-18 років) з рецидивом гліом третьої чи четвертої стадій, включаючи гліобластому.
Сторінка дослідження >>>>
Резюме статті >>>> 

Ефект від каннабіноїдів при лікуванні рецидивів гліобластоми - дослідження другої фази

12 пацієнтів основної групи досліження (хворі з рецидивом гліобластоми, які пройшли стандартний курс лікування) отримували темозоломід та препарат з двох основних психоактивних речовин маріхуани: каннабідіол та дельта-9-тетрагідроканнабінол (nabiximols, маркетингова назва Sativex). Цей препарат у вигляді спрею в ротову порожнину зареєстрований в США, Канаді та деяких країнах ЄС, включаючи Польщу для лікування симптомів розсіяного склерозу. Ще 9-ти учасникам дослідження з контрольної групи давали темозоломід та плацебо.
Медіана тривалості життя в групі, яка отримувала Сатівекс, склала більше 550 днів з часу залучення в дослідження, в контрольній групі – 369 днів. Рік прожили 83% і 56% хворих відповідно. У 42% пацієнтів з основної групи та 33% - з контрольної не було рецидиву хвороби принаймні 6 місяців.
Найчастішими побічними ефектами були запаморочення та нудота.
Резюме статті >>>>

Остаточні результати дослідження першої фази препарату ABT-414

До дослідження першої фази залучили 126 учасників з рецидивом гліобластоми та ампліфікацією (зайвими копіями) гену EGFR. Зайві копії цього гену виявили в близько 50% випадків гліобластоми. Вони сприяють пришвидшеному поділу клітин, і роблять пухлину більш агресивною (1).
Хворі отримували тільки ABT-414 чи його та 150-200 мг темозоломіду (маркетингова назва Темодал) з 1-го по 5-тий день 28-денного циклу.
ABT-414 впливає на клітини раку, поєднуючи в собі хіміотерапевтичний препарат MMF (монометилаурістатін F) з антитілами (білками, що борються з чужорідними загрозами організму) націленими на рецептор епідермального росту (EGFR). Таким чином, очікується, що хіміопрепарат буде діяти тільки в клітинах, що мають надмірну кількість білка EGFR, тобто, в ракових клітинах.
Медіана тривалості життя пацієнтів склала 8,5 місяців з моменту залучення до дослідження, 6 місяців без рецидиву прожили 26% учасників. Всього на лікування відгукнулося 65 пацієнтів: у двох пухлина на деякий час зникла, в дев’яти – значно зменшилась, ще у 54-рьох – залишалася незмінною протягом певного часу.
В дослідження другої фази для пацієнтів з рецидивом гліобластоми вже набрали хворих. Результати очікуються до кінця цього року. Сторінка дослідження >>>>
Резюме статті >>>>

Авастин з радіотерапією не були ефективнішими в лікуванні хворих похилого віку з вперше виявленою гліобластомою, порівняно з тільки радіотерапією

До дослідження другої фази залучали хворих віком 65 років і старших. 50 хворих з основної групи під час радіотерапії отримували Авастин (бевацізумаб) – препарат, що затверджений в США для рецидивів гліобластоми. 25 пацієнтів з контрольної групи лікували тільки радіотерапією.
Медіана часу до рецидиву була довшою в основній групі: 7,6 проти 4,8 місяців, однак медіана тривалості життя між групами майже не відрізнялася, і склала 12,1 в пацієнтів, які отримували Авастин і радіотерапію, та 12,2 місяці – в хворих, яких лікували тільки радіотерапією.
Резюме статті >>>>

Авастин з темозоломідом можуть бути ефективними для лікування хворих похилого віку з вперше діагностованою гліобластомою

В дослідження другої фази залучили 50 хворих з вперше діагностованою гліобластомою віком від 70-ти років та з індексом загального стану за шкалою Карнофського як мінімум 60 - тобто, хворий часом може потребувати допомоги, однак, загалом, здатен піклуватися про себе. Запрошували лише пацієнтів, які не отримували іншого лікування, крім операції, та погоджувалися не проходити радіотерапію, передбачену стандартним протоколом лікування вперше діагностованої гліобластоми.
Через 4-6 тижнів після операції хворі починали курс Авастину (загальна назва – бевацізумаб, 10 мг на кг маси тіла щодва тижні) та Темодалу (темозоломід, 150-200 мг на м2 тіла протягом п’яти днів 28-денного циклу, всього -до 12-ти циклів).
Медіана тривалості життя в групі склала 12,3 місяці, з чого автори роблять висновок, що такий метод лікування може бути ефективним для людей похилого віку в досить доброму фізичному стані. Контрольної групи дослідження не передбачало, отже, фактично, отримані результати наразі нема з чим порівнювати. Нагадаю, що стандартний протокол лікування цієї хвороби тестували на хворих віком до 70-ти років.
Резюме статті >>>>

Кабазітаксел не допоміг хворим з рецидивом гліобластоми

Кабазітаксел (cabazitaxel) – це препарат з групи таксоїдів — синтетичний похідний з речовини таксол, що вперше була виявлена в корі тисового дерева, і зараз використовується для виготовлення деяких протиракових препаратів. В США кабазітаксел затверджений для лікування раку простати, що не піддається лікуванню гормонами.
В другу фазу дослідження залучили 24 пацієнти з рецидивом гліобластоми, що стався під час лікування темозоломідом чи протягом шести місяців після його завершення.
Хворі отримували 25 мг препарату на м2 тіла щотри тижні. Медіана тривалості життя учасників склала 155 днів. При цьому, в жодного з них не спостерігалося повного чи часткового відгуку на лікування (пухлина не зникла на певний час і не зменшилася). Найкращі результати лікування спостерігали у трьох хворих, в яких пухлина відновила ріст після 6-ти, 10-ти та 12-ти тритижневих циклів лікування.
Резюме статті >>>>

Онколітичний вірус DNX-2401 – результати дослідження першої фази

DNX-2401 – це аденовірус (вражає людину, викликаючи, в більшості випадків, респіраторні захворювання), генетично змінений таким чином, щоб ділитися тільки в клітинах з відключеним геном ретинобластоми (Rb), що за нормальних обставин повинен контролювати ріст пухлини.
В дослідженні першої фази 27 пацієнтів з першим чи другим рецидивом гліобластоми після операції та стандартного курсу радіо- та хіміотерапії, отримували ін’єкцію DNX-2401 в тканину пухлини. Після цього 18 хворих отримували підшкірну ін’єкцію інтерферону-гамма – білка, що виробляється організмом для боротьби з вірусами. Інтерферон-гамма погано переносився пацієнтами та не посилював ефективність DNX-2401.
33% та 22% хворих прожили 12 та 18 місяців відповідно. На момент написання статті, три пацієнти були живі через 19, 21 та 22 місяці після початку лікування. Організатори дослідження вважають, що виявлена ефективність лікування дозволяє перейти до другої фази дослідження
Резюме статті >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика