субота, 4 лютого 2017 р.

Спільну дію вакцини Prophage та препарату Кейтруда протестують в другій фазі дослідження

Протиракову вакцину Prophage (колишня назва HSPPC-96) виробництва компанії Agenus (США) та імунопрепарат Кейтруда (Keytruda, пембролізумаб) компанії Merck протестують в другій фазі клінічного дослідження для лікування вперше діагностованої гліобластоми.
Хворих, які ще не отримували ніякого лікування, планують залучати в клінічному центрі Національного інституту охорони здоров'я в місті Бетесда, штат Мериленд, США.
Prophage – це вакцина індивідуально виготовлена з пухлини пацієнта, видаленої під час операції. З пухлини виділяють пептиди (шматочки білків), що природньо приєднуються до білків теплового шоку gp96. Білки теплового шоку транспортують ці пептиди з середини клітини до її поверхні, де їх виявляє імунна система людини. Очікується, що вакцина стимулюватиме відгук імунної системи на білки, специфічні для ракових клітин.
Кейтруда — це препарат блокатор білків контрольних точок, що допомагає імунній системі визначати ракові клітини та боротися з ними. Кейтруда блокує взаємодію між білком PD-1 на поверхні Т-лімфоцитів та молекулами PD-L1 і PD-L2, які зазвичай до нього приєднуються, щоб попередити занадто сильну реакцію імунної системи на загрозу. Таким чином, Кейтруда активує Т-лімфоцити. Кейтруда затверджена в США для лікування деяких видів меланоми, недрібноклітинного раку легенів та плоскоклітинного раку голови та шиї.
Вчені очікують, що поєднання вакцини, яка допомагає імунній системі ідентифікувати клітини гліобластоми, та препарату, що не дає цим клітинам ховатися від імунної системи, може покращити результат лікування.
Результати другої фази дослідження Prophage, представлені на щорічному зібранні Американського товариства клінічних нейроонкологів в 2015-му році в США, показали, що медіана тривалості життя пацієнтів з низьким рівнем білка PDL-1 склала 44,7 місяців, в той час, як у хворих з високим рівнем цього білка - 18 місяців. Отже, як припустили вчені, ймовірно, ефективність Prophage можна підвищити, вводячи цю вакцину одночасно з препаратами, що блокують PD-1.
Учасників дослідження прооперують,і видалену тканину пухлини відправлять у центр виготовлення вакцини. Далі всі хворі отримуватимусть стандартний курс радіотерапії та темозоломіду (під час радіотерапії та шість циклів по її завершенню). В перший, 22-гий та 43-тій день радіотерапії пацієнти отримуватимуть по 200 мг Кейтруди внутрівенно. Через тижень після завершення курсу радіотерапії хворі з основної групи почнуть отримувати підшкірні ін'єкції Prophage щотижня, аж доки не закінчиться вакцина. Контрольна група замість вакцини отримуватиме плацебо.
Повідомлення Agenus >>>> 
Сторінка дослідження на ClinicalTrials >>>> 
Більше про Prophage я писала тут >>>>
Читайте також:
Вакцини та онколітичні віруси в лікуванні гліобластоми >>>>
Імунотерапія в лікуванні раку >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика