неділя, 11 грудня 2016 р.

Результати клінічних досліджень лікування гліобластоми, представлених під час 21-го з'їзду Товариства нейроонкологів (друга частина)

Друга частина результатів клінічних досліджень нових методів та препаратів для лікування гліобластоми, які були представлені під час 21-го з'їзду Товариства нейроонкологів, що пройшов з 17 по 20 листопада в США.

Попередні результати першої фази дослідження адоптивної клітинної терапії препаратом MB-101

Препарат MB-101 компанії Mustang Bio (США) – це Т-лімфоцити пацієнта, які забирають з крові пацієнта, змінюють, додаючи химерні антигенні рецептори, націлені на білок IL13Rα2 (CAR T cells), та повертають хворому. Білок IL13Rα2 мало присутній в здорових тканинах, однак в значній кількості його вявляли в більшості гліобластом. Вчені очікують, що змінені лімфоцити будуть виявляти та знищувати ракові клітини.
Всього залучили семеро хворих з вперше діагностованою гліобластомою після операції. Препарат вводили через невеликий отвір в черепі.
У п'ятьох з семи учасників дослідження не спостерігали прогресування хвороби принаймні 8 тижнів. З них в одного пацієнта пухлина зникла на 7,5 місяців.
Повідомлення компанії >>>>

Імунопрепарат durvalumab викликав тривалий відгук у 17% учасників клінічного дослідження другої фази

Durvalumab – це препарат-блокатор ліганда програмованої гибелі-1 (PD-L1) – білка, що приєднується до рецептора PD-1, гальмуючи дію імунної системи.
Як показав аналіз результатів лікування підгрупи хворих з рецидивом гліобластоми, які раніше не приймали бевацізумаб (препарат, що затверджений в США для рецидивів гліобластоми), у 6-ти з 30 хворих не було рецидиву хвороби протягом 6-ти місяців з моменту залучення в досліження. У п'яти з них (17% від загальної кількості учасників) рецидиву хвороби не спостерігали більше року. Медіана часу до рецидиву пухлини склала 13,9 тижнів, медіана тривалості життя — 28,9 тижнів. Рік з моменту залучення в дослідження прожили 44% учасників.
В цій підгрупі дослідження взяли участь 25 хворих з першим рецидивом гліобластоми та 6 — з другим.
Загрозливих для життя та смертельних побічних ефектів (4 та 5 ступенів) від durvalumab не виявили. Серйозні побічні ефекти (3-го ступеню) виявили у трьох хворих, зокрема, в одного з них значно зменшилася кількість лімфоцитів в крові, один страждав на сильний головний біль, та ще в одного було серйозне запамопорочення.
Повідомлення на сайті OncLive >>>>

38% учасників першої фази дослідження вакцини ICT-107 прожили більше 8-ми років — оновлений аналіз

ImmunoCellular Therapeutics (США) представила результати десятирічного спостереження за учасниками першої фази дослідження вакцини ICT-107 для лікування вперше виявленої гліобластоми.
Експериментальну вакцину ICT-107 виготовляють з дендритних клітин, добутих з крові хворого. Для того, щоб навчити їх розпізнавати гліобластому, на дендритні клітини впливають шести синтетичними антигенами — білками, які, на думку вчених, найчастіше зустрічаються в клітинах гліобластоми, і не містяться в здорових клітинах мозку.
Дослідження першої фази вакцини ICT-107 для лікування хворих з вперше діагностованою гліобластомою закінчилося в 2010-му році. Вчені вивчили історії хвороб пацієнтів, які залишались живими на момент офіційного завершення дослідження, і виявили, що в трьох з 16-ти пацієнтів спостерігалася ремісія (пухлина зменшилась чи зникла) протягом понад восьми років. Шестеро хворих прожили більше восьми років з моменту залучення в дослідження, з них один хворих прожив більше 10,2 років.
Мушу нагадати, що часто результати, що спостерігаються в малих групах, можуть бути випадковими, і не повторитися в клінічних дослідженнях пізніх стадій.
В дослідженні другої фази різниця в тривалості життя хворих, які отримували ICT-107, та контрольної групи не була статистично значимою. Однак, вчені припустили, що вакцина може бути корисною для пацієнтів з позитивними антигенами лейкоцитів людини A2 (HLA-A2), і в дослідження третьої фази, що проходить зараз, залучають саме їх.
Інформація про презентацію ImmunoCellular Therapeutics на 21-му з'їзді Товариства нейроонкологів в США >>>>
Сторінка клінічного дослідження третьої фази вакцини ICT-107 >>>>
Більше про ICT-107 я писала тут >>>>

Попередні результати другої фази дослідження імунопрепарату SL-701

Експериментальний препарат SL-701 компанії Stemline Therapeutics складається з невеликих шматочків білків — пептидів, які в надмірних кількостях виробляють клітини гліобластоми:IL-13Ra2, Survivin та Ephrin A2. З'являючись в організмі, він представляє ці білки Т-лімфоцитам, які сприймають їх як чужі, та знищують клітини, в яких цих білків багато.
В другу фазу клінічного дослідження SL-701 залучали хворих з рецидивом гліобластоми.
Одна підгрупа (хворі виключно з першим рецидивом) отримувала SL-701, бевацізумаб, препарат, що офіційно затверджений в США для лікування рецидивів гліобластоми, та раніше затверджений препарат poly-ICLC для стимуляції активності імунної системи. Відгук на лікування спостерігали в семи з 21-го хворого. З них у двох пухлина зникла на 7 і 4 місяці на момент фіксації результатів, і тоді не появилася знову. Ще у п'яти пацієнтів пухлина зменшилась, і на момент збору даних, не відновлювала ріст від одного до семи місяців.
Медіана часу до рецидиву чи тривалості життя ще не досягнута, і Stemline Therapeutics продовжує збирати інформацію . Друга підгрупа (пацієнти з першим та другим рецидивом) отримувала SL-701 та затверджені препарати: GM-CSF, що стимулює виробництво білих кров'яних тілець, та імуномодулятор Imiquimod. Серед 42 хворих, у одного спостерігався частковий відгук на лікування — пухлина зменшилася, і не відновила ріст протягом 13-ти місяців з моменту вступу хворого в дослідження, і до дати збору результатів для презентації, на яку відгук ще тривав. Ще у двох учасників підгрупи хвороба була стабільною — пухлина не росла протягом 18 та 20-ти місяців, і на час збору даних, не відновила ріст.
Презентація попередніх результатів дослідження на сайті Stemline Therapeutics >>>>
Повідомлення компанії про виступ на 21-му з'їзді Товариства нейроонкологів >>>>

50% учасників дослідження фази 1/2 відгукнулися на лікування препаратом TPI 287 з бевацізумабом

TPI 287 — це препарат з групи таксоїдів — синтетичний похідний з речовини таксол, що вперше була виявлена в корі тисового дерева. Як всі таксоїди, TPI 287 приєднується до мікротрубочок, що формують внутрішній скелет клітини і відіграють важливу роль в процесі її поділу. Після приєднання TPI 287, мікротрубочки не дають клітині ділитися. Ракові клітини, що діляться найактивніше, страждають найбільше, і, врешті, гинуть. Вчені зауважують, що на відміну від інших таксоїдів, таких як Taxol чи Abraxane, TPI 287 може проникати в центральну нервову систему.
До дослідження фази 1/2 залучили 24 хворих з рецидивом гліобластоми, які раніше не приймали бевацізумаб. Пацієнти отримували від 140 до 220 мг TPI 287 на м2 тіла щотри тижні (сім підгруп хворих тестували різні дози) та стандартну дозу бевацізумабу — 10 мг на кг тіла щодва тижні.
12 пацієнтів відгукнулися на лікування: у трьох з них пухлина на деякий час щезла, ще в 9-ти — зменшилася. Ще в десяти хворих хвороба була стабільною.
Медіана часу до рецидиву склала 5,5 місяців. Медіана тривалості життя ще не відома, однак за даними, що є наразі, вона дорівнює 13,4 місяцям життя з дня залучення хворого в дослідження.
Повідомлення Cortcie Bioscience >>>>
Читайте також:
Першу частину результатів клінічних досліджень лікування гліобластоми, представлених під час 21-го з'їзду Товариства нейроонкологів >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика