субота, 26 листопада 2016 р.

Результати клінічних досліджень лікування гліобластоми, представлених під час 21-го з'їзду Товариства нейроонкологів

Нижче — результати клінічних досліджень нових методів та препаратів для лікування гліобластоми, які були представлені під час 21-го з'їзду Товариства нейроонкологів, що пройшов з 17 по 20 листопада в США. 

Радіохірургія по краю поширення гліобластоми (LERS) перед стандартним протоколом показала позитивні результати в лікуванні гліобластоми

Вчені дослідили історії 174-ох хворих на гліобластому, яким з грудня 2000-го до травня 2016-го року перед стандартною радіо- та хіміотерапією проходили процедуру радіохірургії по краю поширення гліобластоми (Leading Edge Radiosurgery (LERS).
Вчені виявляли шляхи, якими клітини гліобластоми поширюються в мозку, відслідковуючи аномальні регіони на МРТ в режимі FLAIR.
Приблизно чере 18 днів після діагнозу, у виявлених ділянках проводили процедуру радіохірургії, впливаючи на них високою дозою радіації (від 6 до 14 Грей, медіана отриманих доз — 8 Грей).
Медіана тривалості життя хворих склала 23 місяці з дня діагнозу. 2, 3, 5, 7 та 10 років відповідно прожили 39%, 26%, 16%, 10% та 4% пацієнтів.
У 9% учасників дослідження спостерігали радіаційний некроз, 33-ох пацієнтів госпіталізували через набряк мозку, 42-ох хворих оперували, щоб видалити пухлинну кісту, нову масу пухлини чи для лікування гідроцефалії (надмірна кількість цереброспинальної рідини в головному мозку).
Резюме статті >>>>

Фотодинамічна терапія з препаратом talaporfin sodium та напівпровідниковим лазером покращує прогноз хворим на гліобластому

Фотодинамічна терапія базується на реакції між киснем, препаратом-фотосенсибілізатором та світлом. Ще в 2003-му році таке лікування бцло затверджене в Японії для лікування раку егенів ранніх стадій, а в 2013-му — в тій же Японії — для злоякісних пухлин мозку.
Група японських вчених представила результати лікування 16-ти хворих з вперше діагностованою гліобластомою, які отримували фотодинамічну терапію з 2009-го по 2015-тий роки. Приблизно за добу до операції хворим внутрівенно вводили препарат talaporfin sodium. Потім пацієнтам максимально видаляли пухлину, використовуючи під час операції МРТ, і місце видалення пухлини опромінювали лазером. Далі всі хворі проходили стандартний для вперше діагностованої гліобластоми курс радіотерапії з темозоломідом - одночасно, та сам темозоломід після цього.
Медіана часу до рецидиву склала 19,6 місяців, медіана тривалості життя — 31,5 місяців. 63,9% учасників дослідження залишалися живими через два роки після діагнозу. Час до рецидиву був значимо більший, ніж у 76-ти пацієнтів, яких ліували в тій же лікарні, не проводячи фотонної терапії, медіана тривалості життя значимо не відрізнялася між двома групами, однак, як припускають організатори дослідження, це через те, що група хворих, які отримували фотодинамічну терапію, була занадто мала.
Вчені не виявили значних побічних ефектів, пов'язаних з власне фотодинамічною терапією.
Резюме статті >>>>

Оновлені проміжні результати першої фази дослідження препарату ABT-414 для хворих з рецидивом гліобластоми

Експериментальний препарат ABT-414 компанії AbbVie впливає на клітини раку, поєднуючи в собі хіміотерапевтичний препарат MMF (монометилаурістатін F) з антитілами націленими на рецептор епідермального росту (EGFR). Зайві копії гену EGFR виявили в близько 50% випадків гліобластоми. Вони сприяють пришвидшеному поділу клітин, і роблять пухлину більш агресивною (1). Очікується, що хіміопрепарат буде діяти тільки в клітинах, що мають надмірну кількість білка EGFR, тобто, в ракових клітинах.
До першої фази дослідження монотерапії ABT-414 (лікування тільки цим препаратом) залучили 60 хворих з першим (44%), другим (43%) чи третім (13%) рецидивом гліобластоми. 12 з учасників тестували різні дози препарату, 48 — отримували дозу, визначену, як оптимальну (1,25 мг на кг тіла).
З 56-ти учасників дослідження, інформація про яких була доступна на момент презентації, 3 частково відгукнулися на лікування (пухлина зменшилася на час від 1,9 до 5,6 місяців). Шість місяців без рецидиву прожили 25% хворих.
Найчастішими побічними ефектами від лікування були: замутнений зір (у 65% пацієнтів), головний біль та втома (по 30%), біль в очах та світлобоязнь (по 30%). Найбільш серйозними побічними ефектами (3 та 4-го ступенів) були кератит (запалення рогівки ока, у 13% хворих), мікрокісти епітелію рогівки (8%), заметнений зір (5%), сухість в очах, виразковий кератит та погіршення гостроти зору (по 3%).
Резюме статті >>>>
AbbVie зараз проводить дослідження другої фази препарату ABT-414. Залучають хворих з вперше діагностованою гліобластомою та її рецидивами. Більше читайте тут >>>>

Дослідження першої фази підтвердило безпечність використання онколітичного вірусу DNX-2401 для рецидивів гліобластоми

Вірус DNX-2401 – це аденовірус (вражає людину, викликаючи, в більшості випадків, респіраторні захворювання), генетично змінений таким чином, щоб ділитися тільки в клітинах з відключеним геном ретинобластоми (Rb), що за нормальних обставин повинен контролювати ріст пухлини.
До дослідження першої фази залучили 31 пацієнта з першим рецидивом гліобластоми після операції та стандартної для вперше діагностованої гліобастоми терапії. Після рецидиву учасникам дослідження робили біопсію чи ще одну операцію. Далі всі пацієнти отримували одну ін'єкцію DNX-2401. Через 2-4 тижні вони проходили 4 цикли препарату темозоломід (Темодал) — 150 мг на м2 тіла протягом семи днів 14-денного циклу (7 днів прийому, 7 днів відпочинку).
Висновків щодо потенційної ефективності DNX-2401 поки не робили, оскільки дослідження ще не завершилося. Повідомляється тільки, що один пацієнт з активним (неметильованим) геном MGMT, що типово асоціюється з гіршим прогнозом для хворого, був живим через 30 місяців після завершення лікування в рамках дослідження. На момент збору даних, в цього хворого не було рецидиву. Після дослідження він не отримував ніякого лікування. Ще два пацієнти були живими через 23 місяці після отриманого лікування.
Серйозні побічні ефекти (3 та 4-го ступенів) були такими ж як при лікуванні тільки темозоломідом (лімфопенія — зниження кількості лімфоцитів в крові). Спостерігалися також головні болі та погіршення розумових здібностей, що часто супроводжують гліобластому.
Резюме статті >>>>
Читайте також:
Першого пацієнта залучили до другої фази дослідження DNX-2401 >>>>
Вірусна терапія для пухлин мозку >>>>
Вакцини та онколітичні віруси в лікуванні гліом >>>>

Остаточні результати третьої фази дослідження апарату Оптун підтвердили його ефективність з темозоломідом для вперше діагностованої гліобластоми

Компанія Novocure представила аналіз результатів лікування всіх 695 учасників клінічного дослідження третьої фази апарату Оптун (Optune, колишня назва NovoTTF-100) з темозоломідом для лікування вперше діапгностованої гліобластоми.
Оптун в поєднанні з темозоломідом затверджений в США, ЄС та Швейцарії для лікування вперше виявленої гліобластоми, та як самостійна терапія рецидивів цієї хвороби. Оптун - це шолом з електродів, які діють на мозок, створюючи слабкі електромагнітні поля, що призупиняють процес поділу клітин пухлини. 
Для вперше діагностованої хвороби Оптун затвердили на основі результатів дослідження третьої фази. До нього залучали хворих, які вже пройшли курс радіотерапії разом з хіміотерапією препаратом темозоломід (temozolomide, Темодал).
Основна група хворих постійно використовувала Оптун та приймала темозоломід за стандартною схемою (150-200 мг на м2 тіла протягом п'яти днів 28-денного циклу). Контрольну групу лікували тільки темозоломідом.
В листопаді 2014 року незалежна комісія з моніторингу даних рекомендувала компанії припинити дослідження достроково, дозволивши пацієнтам з контрольної групи використовувати Оптун. В 2015-му році Novocure оголошувала результати лікування 315 пацієнтів, а зараз — остаточні результати 695-ти хворих, за кожним з яких спостерігали як мінімум 18 місяців.
Медіана часу до рецидиву пухлини склала 6,7 місяців у пацієнтів з основної групи, та 4 місяці — в контрольній групі. Медіана тривалості життя з часу залучення в дослідження склала 21 місяць в групі хворих, які використовували Оптун та приймали темозоломід, та 16 місяців — в тих, хто приймав тільки темозоломід.
2 роки прожили 43% хворих з основної групи та 30% з контрольної, 3 роки - 24% та 16% відповідно, 4 роки — 17% і 10% відповідно.
Резюме статті >>>> 
Читайте також:
Апарат Оптун (NovoTTF-100) затверджений в США, ЄС та Швейцарії для лікування вперше виявленої гліобластоми >>>>
Читайте також:
Другу частину результатів клінічних досліджень лікування гліобластоми, представлених під час 21-го з'їзду Товариства нейроонкологів >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика