субота, 20 серпня 2016 р.

Чи казати невиліковно хворому про його діагноз?

Ніхто не любить погані новини. Навіть здорову людину вони можуть звалити з ніг. То чи варто розказувати важкохворим про їх діагноз та, більше того — скільки їм залишилось. Чи не завадить це лікуванню? Чи змусить їх здатися, опустити руки і з жахом прожити всі ті дні, що їм залишилися, чекаючи кінця.
Так часто думають родичі хворого, просячи лікаря не розказувати пацієнту про смертельний діагноз, і, тим самим, вирішують за нього, як лікуватися та навіть — як саме провести ці останні дні.
Реальність в тому, що більшість пацієнтів хоче знати правду про свою хворобу і приймати ці рішення самостійно. За посиланням — стаття з російського сайту Такие дела, в якій йдеться про те, чому потрібно пропонувати знання про діагноз важкохворому, та вчити лікарів, як розказувати хворому погані новини >>>>
Стаття - про російські реалії, однак з юридичної точки зору ситуація в Україні схожа: згідно законодавства, лікар може надавати пацієнту неповну інформацію, якщо вона може погіршити стан його здоров'я чи зашкодити процесу лікування (1, стаття 39).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика Google