вівторок, 8 березня 2016 р.

Celdex припиняє дослідження вакцини Рінтега для вперше діагностованої гліобастоми через невтішні проміжні результати

Компанія Celldex (США) вирішила припинити клінічне дослідження третьої фази препарату Рінтега (Rintega, rindopepimut) для пацієнтів з вперше діагностованою гліобластомою. Дослідження має назву ACT IV. Таке рішення прийняли на основі проміжних результатів: медіана тривалості життя пацієнтів, які приймали Рінтегу, склала 20,4 місяці, в контрольній групі — 21,1 місяць. 
Celldex зі своїм експериментальним препаратом Рінтега була одним з лідерів в марафоні пошуку ліків проти гліобластоми. Третю фазу дослідження також завершують ще дві компанії зі США: Northwest Biotherapeutics з вакциною DCVax-L та Bristol-Myers Squibb з препаратом Опдіво (ніволумаб), що є блокатором білків котрольних точок. Попередні результати очікуються в вересні 2016-го та квітні 2017-го відповідно.
Рінтега має на меті навчити імунну систему людини розпізнавати мутацію рецептора епідермального фактору росту EGFRvIII, що спостерігається в близько 30% випадків гліобластоми (1).
До третьої фази клінічного дослідження залучили 700 пацієнтів з мутацією EGFRvIII, після хірургічного втручання та стандартного курсу радіотерапії в поєднанні з темозоломідом. Пацієнти з основної групи отримували темозоломід (Темодал) за стандартною схемою та препарати Рінтега  і GM-CSF, другий з яких стимулює імунну систему для того щоб покращити її відповідь на основний препарат. Контрольній групі давали темозоломід і, фактично, плацебо: KLH, білок-носій, що є частиною Рінтеги.
Всі хворі, які отримували Рінтегу в рамках вищезгаданого дослідження ACT IV, його попередніх других фаз та у зв'язку з виключними обставинами (compassionate use) продовжать отримувати препарат.
Celldex aналізує дані отримані в ході ACT IV з наміром виявити, чи існує підгрупа пацієнтів, якій Рінтега може допомогти.
Celldex також проводить дослідження другої фази для рецидивів гліобластоми. Дослідження називається ReACT. Хворі отримують Рінтега і бевацізумаб (Авастин), препарат, затверджений в США для лікування рецидивів гліобластоми. Більше я писала тут >>>>
Прес-реліз Celldex >>>>
Читайте також:
Імунотерапія для лікування раку мозку >>>>>
Велике прохання: Ваші відгуки щодо лікарів та лікарень можуть допомогти комусь з хворих краще зорієнтуватися, до кого звертатися за допомогою. Прошу заповнити анонімний опитувальник, якщо Ви зараз хворієте чи хворіли за останні два роки на будь-яку пухлину мозку; або Ви піклуєтеся зараз, чи піклувалися якийсь час за останні два роки про таку людину. Більше інформації тут >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика