понеділок, 25 січня 2016 р.

Вальпроєва кислота і Кеппра не продовжили життя хворим на гліобластому — ретроспективний аналіз результатів чотирьох клінічних досліджень

Проаналізувавши історії хвороби 1869-ти хворих, які взяли участь у чотирьох клінічних дослідженнях нових препаратів для лікування гліобластоми, вчені прийшли до висновку, що тривалість життя хворих, які приймали вальпроєву кислоту чи леветірацетам (Кеппру) для попередження судомних нападів, статистично не відрізнялася від решти хворих.
Результат цього дослідження йде врозріз з попередніми невеликими клінічними дослідженнями, які показали, що хворі на гліобластому, які паралельно з хіміотерапією темозоломідом (Темодалом) приймали Кеппру та ті, хто за тиждень до початку радіотерапії з темозоломідом починав приймати вальпроєву кислоту, і продовжували її прийом протягом всього шеститижневого курсу, жили довше, ніж ті, хто ці препарати не приймав.
Вчені припускали, що Кеппра може посилювати дію хіміотерапії при гліобластомі, оскільки пригнічує виробництво ферменту MGMT, що допомагає клітинам відновлюватися після пошкодження, в тому числі — і внаслідок хіміотерапії.
Вальпроєва кислота є блокатором фермента гістондеацетилази, надмірна активність якого, як вважають вчені, приводить до раку (1). В доклінічних дослідженнях вальпроєва кислота показала здатність посилювати дію радіотерапії на клітини гліом.
Однак, жодне з описаних вище досліджень достеменно не відповідає на запитання, чи допомагають анти-епілептичні препарати в лікуванні гліобластоми. Зрозуміти це можна лише провівши велике проспективне дослідження (хворих випадковим чином ділять на групи, одна з яких приймає однакову дозу препарату, дія якого досліджується).
Резюме статті >>>>
Читайте також:
Вальпроєва кислота може покращити ефект від комбінованої радіо- та хіміотерапії — дослідження другої стадії >>>>
Levetiracetam (Keppra) може продовжити життя хворим на гліобластому - ретроспективне дослідження >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика