неділя, 17 січня 2016 р.

Дослідження препарату ABT-414 проти рецидиву гліобластоми проходить в семи лікарнях Східної Європи

Хворих з будь-яким по рахунку рецидивом гліобластоми залучають до другої фази клінічного дослідження препарату ABT-414 (виробник AbbVie) вже в семи клініках Східної Європи: в Польщі (Лодзь), Чехії (Прага та Градець-Кралове), та Угорщині (дві лікарні в Будапешті, по одній — в Дебрецені і Печі).
Як зазначено на сайті clinicaltrials.gov, приймають хворих з ампліфікацією (зайвими копіями) гену EGRF (підтвердити це має центральна лабораторія дослідження, проаналізувавши зразок тканини пухлини).
Зайві копії гену EGFR виявили в близько 50% випадків гліобластоми. Вони сприяють пришвидшеному поділу клітин, і роблять пухлину більш агресивною (1).
ABT-414 впливає на клітини раку, поєднуючи в собі хіміотерапевтичний препарат MMF (монометилаурістатін F) з антитілами (білками, що борються з чужорідними загрозами організму) націленими на рецептор епідермального росту (EGFR). Таким чином, очікується, що хіміопрепарат буде діяти тільки в клітинах, що мають надмірну кількість білка EGFR, тобто, в ракових клітинах. 
Дослідження передбачає дві контрольні підгрупи, які не отримуватимуть експериментальний препарат, а натомість — ломустин чи темозоломід.
Також це дослідження проводиться в США, Австралії, Австрії, Бельгії, Фінляндії, Франції, Канаді, Корейській республіці, Німеччині, Ірландії, Італії, Нідерландах, Іспанії, Тайвані та Великобританії.
Контакти організаторів на сторінці дослідження >>>>
Пацієнтів з вперше діагностованою гліобластомою залучають до клінічного дослідження ABT-414 фази 2/3 в Утрехті (Нідерданди) та Мадриді (Іспанія).
Це дослідження також передбачає наявність контрольної групи: тобто, деякі, обрані випадковим чином пацієнти отримуватимуть стандартне лікування і плацебо. Пацієнти не знатимуть, в яку саме групу їх розподілили.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>
За попереднійми даними на січень 2015 року, під час першої фази дослідження ABT-414, у двох пацієнтів з рецидивом гліобластоми спостерігали повний відгук на лікування (пухлина на деякий час зникла повністю), ще в п`яти — вона значно зменшилась. Всього на той момент до першої фази залучили 46 хворих (2).

Оновлений повний список з описами та місцями проведення клінічних досліджень препаратів для лікування гліобластоми в Європі читайте тут >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика