неділя, 27 грудня 2015 р.

Венозна тромбоемболія у хворих на гліобластому

У хворих на гліобластому підвищений ризик венозної тромбоемболії, стверджують автори статті опублікованої в журналі Thrombosis Research. Тривале використання антикоагулянтів — препаратів, що запобігають формуванню тромбів, статистично асоціюється з нижчим ризиком рецидиву венозної тромбоемболії, однак, часто не застосовується.
Венозна тромбоемболія проявляється у вигляді тромбозу глибоких вен чи легеневої емболії. При тромбозі глибоких вен в ногах пацієнта формуються тромби, які перешкоджають кровотоку. Якщо тромб відривається і блокує легеневу артерію, розвивається легенева емболія.
Автори статті дослідили історії хвороб 450 пацієнтів з гліобластомою, які проходили лікування в Клініці Клівленду, США. У 117-ти з них протягом хвороби діагностували також тромбоз глиібоких вен, в 11-ти — легеневу емболію, в 16-ти — обидва прояви хвороби. У 38% випадків венозна тромбоемболія проявлялася протягом 30-ти днів після операції, ще в 39% - під час хіміотерапії.
Лікували хворих препаратами-антикоагулянтами: еноксапарином (25% пацієнтів), варфарином (10%). 27% хворих ставили фільтр порожнистої вени, ще 15% отримували фільтр в поєднанні з антикоагулянтами. Фільтр порожнистої вени затримує великі фрагменти тромбів, не даючи їм досягнути серця чи легенів. 21% пацієнтів з проявами венозної тромбоемболії не отримували ніякого лікування.
У 39 пацієнтів венозна тромбоемболія виникала повторно. Статистично рецидиви венозної тромбоемболії були пов`язані з відсутністю тривалої терапії антикоагулянтами та наявністю ще однієї пухлини в організмі хворого.
При тромбозі глибоких вен в пацієнта розпухає і болить гомілка, стегно, чи нога на згині коліна. Симптомами легеневої емболії є біль в грудях, ускладнене дихання та швидке серцебиття.
Обидва стани потребують негайної уваги медиків. При підозрі на легеневу емболію, негайно викликайте швидку. Якщо проявляються симптоми тромбозу глибоких вен негайно повідомте Вашому лікарю чи телефонуйте в швидку.
Резюме статті >>>>
Читайте також:
Симптоми пухлин головного мозку >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика