вівторок, 24 листопада 2015 р.

Ломустин з Авастином не продовжили життя хворим на гліобластому — дослідження третьої фази

Тривалість життя пацієнтів з першим рецидивом гліобластоми, які одночасно приймали препарати бевацізумаб (маркетингова назва Авастин) та ломустин, не відрізнялась від хворих, яких лікували тільки ломустином. Результати третьої фази дослідження Європейської організації дослідження та лікування раку (EORTC) під номером 26101 представили під час 20-того щорічного з'їзду Товариства нейроонкологів 19-22 листопада 2015-го року в Сан Антоніо, Техас, США.
Медіана часу до поновлення росту пухлини склала 4,2 місяці в групі хворих, які приймали два препарати, і 1,5 місяців - серед тих, хто отримував тільки ломустин. 9% пацієнтів з групи, яка отримувала комбіновану терапію та всього 2% хворих, які приймали тільки ломустин, прожили рік без рецидиву. Однак, тривалість життя склала 9,1 та 8,6 місяців в кожній групі відповідно і значимо не відрізнялась в двох групах.
Всього до дослідження залучили 437 пацієнтів в восьми країнах ЄС.
2/3 з них приймали ломустин, 90 мг на м2 тіла раз на 6 тижнів, та Авастин, 10 мг на кг маси тіла раз на 2 тижні. У випадку, якщо після першого прийому не спостерігалося значних побічних ефектів, дозу ломустину збільшували до 110 мг на м2. 1/3 з залучених хворих приймали тільки ломустин, 100 мг на м2 тіла.
Більш детальний аналіз вчені обіцяють найближчим часом.
Отже, отримані дані, фактично, заперечують результати клінічного дослідження другої фази під назвою BELOB, оприлюднені в серпні 2014 року. На їх основі вчені припустили, що поєднання Авастину та ломустину при лікуванні першого рецидиву гліобластоми, є ефективнішим, ніж кожен препарат окремо. Тривалість життя в групах, які отримували тільки Авастин чи тільки ломустин, значимо не відрізнялася.
Стаття на сайті журналу Oncology >>>>
Сторінка клінічного дослідження >>>>
Читайте також:
Препарати, що впливають на фактор росту ендотелію судин (VEGF): Авастин та інші для лікування гліобластоми — резюме статті >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика