вівторок, 6 жовтня 2015 р.

Тижневий курс радіотерапії для старших та / чи слабких хворих на гліобластому настільки ж ефективний, як тритижневий – дослідження

Вчені з Міжнародного агентства атомної енергії (International Atomic Agency) вирішили порівняти дві схеми радіотерапії для хворих з вперше виявленою гліобластомою старшого віку та / чи в поганому фізичному стані. Як зазначається в їх статті, ефективний метод радіотерапії для таких хворих досі не визначений. Так, метод лікування гліобластоми, який наразі є стандартним, досліджували на хворих до 70 років з показником фізичного стану за ВОЗ 2 і менше, тобто, хворі мали бути в змозі повністю доглядати за собою і повинні бути не в ліжку більше 50% світлового дня.
В даному ж дослідженні третьої фази в 2010-13-му роках залучили 98 пацієнтів з гліобластомою:
слабких – віком більше 50-ти років та з індексом фізичного стану за Карновським 50-70% (хворі, які потребують значної допомоги чи можуть самі доглядати за собою, однак не здатні працювати);
старших та слабких – старших за 65 років та з індексом фізичного стану за Карновським 50-70%;
старших – віком більше, ніж 65 років та з індексом фізичного стану за Карновським 80-100% (хворі, які ведуть звичний спосіб життя, можливо, з деякими зусиллями).
Пацієнтів випадковим чином розділили на дві групи так, щоб їх склад значно не відрізнявся за віком, індексом фізичного стану та часткою пухлини видаленою під час операції. Хворі з однієї групи отримували курс радіотерапії всього 25 греїв протягом тижня. Друга група – всього 40 греїв протягом трьох тижнів.
Ефект лікування в обох групах значно не відрізнявся. Медіана тривалості життя склала 7,9 місяців в першій групі та 6,4 місяці – в другій. Медіана часу до поновлення росту пухлини була 4,2 місяці в обох групах. Якість життя хворих в обох групах також значно не відрізнялась.
Організатори дослідження роблять висновок, що зважаючи на коротший термін лікування, хворим на гліобластому старшого віку та / чи слабким фізично можна рекомендувати тижневий курс радіотерапії.
Зміст статті на сайті PubMed >>>>
Читайте також:
Лікування гліобластоми у хворих старшого віку >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика