субота, 1 серпня 2015 р.

Вальпроєва кислота може покращити ефект від комбінованої радіо- та хіміотерапії — дослідження другої стадії

В дослідженні взяли участь 37 пацієнтів з вперше виявленою гліобластомою. За тиждень до початку радіотерапії з темозоломідом за схемою стандартного лікування, хворі починали приймати вальпроєву кислоту. Протягом тижня дозу вальпроєвої кислоти збільшували з 10-15 мг на кг маси тіла до 25 мг на кг щоденно (розділену на два прийоми). В такій же дозі препарат приймали протягом шести тижнів радіотерапії в поєднанні з темозоломідом.
30 пацієнтів з 37-ми дотрималися запропонованого графіка прийому препаратів. Медіана тривалості життя в групі склала 29,6 місяців, медіана часу до початку прогресування пухлини — 10,5 місяців. При тестуванні стандартного насьогодні протоколу лікування ці показники склали 14,6 і 6,9 місяців відповідно (1). Однак, нагадаю, що результати отримані в малих групах можуть бути випадковими, і не підтвердитися в великому дослідженні.
Вальпроєва кислота використовується для попередження судом у хворих на епілепсію. Цей препарат є блокатором фермента гістондеацетилази, має здатність проникати в мозок через гематоенцефалітичний бар'єр, і в доклінічних дослідженнях показав здатність посилювати дію радіотерапії на клітини гліом.
Останнім часом вчені почали досліджувати можливе використання блокаторів гістондеацетилази для лікування раку. Зокрема, препарат vorinostat (вориностат, маркетингова назва Zolinza) був затверджений в США для лікування Т-клітинної лімфоми шкіри. Однак, як показало інше дослідження, додавання вориностату до терапії бевацізумабом не мало позитивного впливу на хворих з рецидивом гліобластоми.
Резюме статті >>>>
Читайте також:
Перепрофільовані препарати в лікуванні глібластоми >>>> 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика