середа, 19 серпня 2015 р.

Клінічні дослідження в Європі, які залучають хворих на гліобластому

До того як новий препарат для лікування будь-якої хвороби офіційно зареєструють, він повинен пройти клінічні дослідження (тестування на групах хворих). Таким чином компанія-виробник повинна доказати безпечність та ефективність його використання. Хворі, які наважилися на участь в такому дослідженні, отримують препарат безкоштовно, однак, разом з тим, вони ризикують, що в результаті прийому неперевірених ліків, їх стан здоров'я погіршиться. Більше про клінічні дослідження я писала тут >>>>
Нижче — список клінічних досліджень нових методів лікування гліобластоми, що наразі набирають пацієнтів в країнах Європи (більшість з них проводяться також в інших країнах, тому звіряйтеся з посиланнями наприкінці кожного опису). Інформація - з сайту ClinicalTrials.org. Обов`язково перевіряйте її актуальність, зв`язавшись з організаторами.
Перелік нижче включає тільки препарати, які можна отримати виключно в рамках клінічного дослідження чи для лікування у зв'язку з виключними обставинами. Про дослідження препаратів, що вже використовуються для лікування інших хвороб і наразі тестуються для гліобластоми, читайте в розділі Перепрофільовані препарати.
Останнє оновлення 27 серпня 2016 року

Дослідження ніволумабу в порівнянні з темозоломідом, разом з радіотерапією для вперше діагностованих пацієнтів з гліобластомою (назва дослідження CheckMate 498)


Країна / Місто:
Австрія (Лінц, Відень); Бельгія (Брюссель); Данія (Копенгаген, Оденс); Франція (Бобіньї, Лілль, Марсель, Ренн, Вандевр, Брон, Париж); Німеччина (Бонн, Ерланген, Франкфурт на Майні, Фрейбург, Гамбург, Гейдельберг, Мюнстер, Регенсбург, Тюбінген); Ізраїль (Тель-Авів); Італія (Болонья, Мілан, Сьєна); Нідерланди (Амстердам, Роттердам, Утрехт); Норвегія (Осло); Польща (Гданськ); Іспанія (Барселона, Мадрид, Сантьяго де Компостела, Валенсія); Швеція (Лунд); Швейцарія (Женева, Лозанна, Цюріх); Великобританія (Манчестер, Саттон, Глазго). 
Фаза дослідження: 3
Кого запрошують:
Пацієнтів з вперше виявленою гліобластомою та неметильованим геном MGMT (визначається лабораторією дослідження), які ще не отримували ніякого лікування, за винятком операції.
Опис дослідження:
Дослідження має на меті порівняти тривалість життя хворих на гліобластому, які отримуватимуть препарат ніволумаб (nivlumab, маркетингова назва Opdivo) паралельно з курсом радіотерапії, та тих, кого лікуватимуть за стандартним протоколом (темозоломід плюс радіотерапія).
Це дослідження є відкритим, тобто хворий знатиме, в яку саме групу його розподілили.
Ніволумаб є препаратом - блокатором білків контрольних точок. Більше про ніволумаб я писала тут >>>>
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>
Клінічні дослідження на сайті Bristol-Myers Squibb, виробника ніволумабу >>>>

Ніволумаб після операції для хворих з гліобластомою

Країна / Місто:
Іспанія (Памплона)
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
Пацієнтів з рецидивом гліобластоми. Їм повинна бути рекомендована операція, яку, на думку організаторів дослідження, можна безпечно відкласти на два тижні. Хворі могли раніше отримувати будь-яке лікування від гліобластоми, однак воно має бути завершене, як мінімум, за 14 днів до участі в цьому дослідженні. За рішенням керівника дослідження, цей інтервал може бути скорочено.
Опис дослідження:
Хворі почнуть приймати nivolumab (ніволумаб, Opdivo) до операції, і продовжать після неї аж до значних токсичних ефектів чи прогресування хвороби.Іноземні пацієнти повинні будуть заплатити за операцію в клініці університету Наварри (коло 30 тисяч євро на травень 2016 року), огляди лікаря, аналіз крові перед кожною ін'єкцією препарату, та МРТ щодва-три місяці лікування. Власне ніволумаб надається безкоштовно.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження темозоломіду з радіотерапією, ніволумабом чи плацебо для пацієнтів з вперше діагностованою гліобластомою (назва дослідження CheckMate 548)

Країна / Місто:
Бельгія (Брюссель); Італія (Болонья, Мілан, Сьєна); Нідерланди (Амстердам, Роттердам, Утрехт); Норвегія (Осло); Польща (Гданськ); Іспанія (Барселона, Мадрид, Сантьяго де Компостела, Валенсія); Швеція (Стокгольм); Великобританія (Манчестер, Саттон).
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
Пацієнтів з вперше виявленою гліобластомою та метильованим або частково метильованим геном MGMT (визначається лабораторією дослідження). Допускаються також хворі, результати аналізу на метильованість MGMT яких невизначені. Хворі не повинні були отримували ніякого лікування гліобластоми, за винятком операції. Під час операції має бути видалено не менше 20% пухлини. Не приймають хворих, яких не оперували, а робили тільки біопсію.
Опис дослідження:
Дослідження має на меті порівняти тривалість життя хворих на гліобластому, які отримуватимуть препарат ніволумаб (nivolumab, маркетингова назва Opdivo) паралельно з курсом радіотерапії, та тих, кого лікуватимуть за стандартним протоколом (темозоломід плюс радіотерапія).
Хворий не знатиме, в яку саме групу його розподілили - тобто, отримує він ніволумаб чи плацебо.
Ніволумаб є препаратом - блокатором білків контрольних точокБільше про ніволумаб я писала тут >>>>
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>
Клінічні дослідження на сайті Bristol-Myers Squibb, виробника ніволумабу >>>>

Дослідження ABT-414 для пацієнтів з вперше діагностованою гліобластомою з ампліфікацією гену EGFR (назва дослідження Intellance 1)

Країна / Місто:
Бельгія (Брюссель, Шарлеруа, Гент, Ен Сен Поль, Івуар); Великобританія (Кардіф, Данді, Едінбург, Лондон, Саттон); Нідерланди (Амстердам, Гронінген, Маастрихт, Утрехт); Німеччина (Бохум, Гейдельберг, Лейпціг, Тюбінген); Ірландія (Дублін); Ізраїль (Єрусалим, Хайфа, Петах Тіква, Рамат-Ган, Тель-Авів); Іспанія (Барселона, Мадрид, Малага, Валенсія); Італія (Мілан, Падуя, Рим, Турин); Португалія (Брага, Фаро, Ліссабон, Порто); Росія (Москва, Уфа, Єкатеринбург); Чехія (Градець-Кралове, Ліберець); Швейцарія (Аарау, Берн, Беллінцона, Цюріх); Франція (Бобіньї, Лілль, Марсель, Париж).
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
Пацієнтів від 18-ти до 99-ти років з вперше підтвердженим діагнозом “гліобластома” та ампліфікацією (зайвими копіями) рецептора епідермального росту (EGFR). Хворі повинні бути в досить доброму фізичному стані: приймають пацієнтів з індексом загального стану за шкалою Карнофського 70-100, тобто, вони, як мінімум, повинні бути в змозі піклуватися про себе без сторонньої допомоги. Не приймають хворих, які проходили лікування апаратом Optune (Novo TTF), бевацізумабом (Авастин) чи капсулами Gliadel.
Опис дослідження:
Дослідження має на меті вивчити, чи продовжиться тривалість життя та час до рецидиву у хворих на гліобластому, які разом зі стандартним курсом радіо- та хіміотерапії прийматимуть препарат ABT-414 (виробник AbbVie, США).
Дослідження передбачає наявність контрольної групи: тобто, деякі, обрані випадковим чином пацієнти отримуватимуть стандартне лікування і плацебо. Пацієнти не знатимуть, в яку саме групу їх розподілили.
ABT-414 впливає на клітини раку, поєднуючи в собі хіміотерапевтичний препарат MMF (монометилаурістатін F) з антитілами націленими на рецептор епідермального росту (EGFR). Таким чином, очікується, що хіміопрепарат буде діяти тільки в клітинах, що мають надмірну кількість білка EGFR, тобто, в ракових клітинах. 
Зайві копії гену, що виробляє EGFR, виявили в близько 50% випадків гліобластоми. Вони сприяють пришвидшеному поділу клітин, і роблять пухлину агресивнішою (1).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

ABT-414 сам чи ABT-414 плюс темозоломід в порівнянні з ломустином чи темозоломідом для рецидивів гліобластоми (назва дослдження Intellance 2)

Країна / Місто:
Австрія (Санкт Пельтен, Лінц, Грац); Бельгія (Антверпен, Брюгге, Брюссель, Шарлеруа, Льовен); Чехія (Брно, Градець Кралове, Острава, Прага); Фінляндія (Хельсінки, Турку); Франція (Анже, Бобіньї, Брон, Лілль, Ліон, Марсель, Ніцца, Париж, Сен-Хебле, Вільжюїф); Німеччина (Гамбург, Гейдельберг, Мюнхен, Тюбінген); Угорщина (Будапешт, Дебрецен, Печ);  Ірландія (Дублін, Корк); Італія (Болонья, Больцано, Мілан, Падуя, Рим); Нідерланди (Амстердам, Гронінген, Роттердам, Утрехт); Польща (Гданськ, Лодзь); Іспанія (Барселона, мадрид, Памплона); Швейцарія (Лозанна, Цюріх); Великобританія (Еджбастон, Глазго, Халл, Лондон, Манчестер).
Кого запрошують:
Хворих з рецидивом первинної гліобластомою (пухлину повинні зразу діагностувати як гліобластому; пацієнтів, у яких пухлини мозку 1-3 стадії переродилися в гліобластому, не приймають). В учасника має бути ампліфікація (зайві копії) гену EGFR, підтверджена центральною лабораторією дослідження на основі аналізу парафінових блоків з тканиною пухлини.
Пацієнтів з першим рецидивом гліобластоми приймають не менше, ніж через три місяці після завершення радіотерапії, раніше - тільки якщо пухлина поновила ріст за межами ділянки, що опромінювалася, чи ріст підтверджено під час біопсії чи операції.
Після операції має проти не менше двох тижнів. Пацієнт повинен надати знімки МРТ, зроблені не більше, ніж через 48 годин після операції.
До участі в дослідженні хворі повинні пройти не більше однієї лінії хіміотерапії (темозоломід в комбінації з експериментальним препаратом вважаються однією лінією). Хііотерапія повинна закінчитися не менше, ніж за 4 місяці до участі в цьому дослідженні. Не приймають пацієнтів, яких раніше лікували препаратами нітрозосечовини (наприклад, кармустином чи ломустином) чи бевацізумабом (Авастином).
Опис дослідження:
Дослідження має на меті вивчити, чи є лікування препаратом ABT-414 безпечним та ефективним для хворих з рецидивом гліобластоми. Пацієнтів поділять на чотири групи: в одній з них хворі отримуватимуть ін'єкції ABT-414 щодватижні та темозоломід (препарат, що стандартно використовується для лікування вперше діагностованої гілобластоми) в другій - тільки ABT-414, в третій - тільки темозоломід, в четвертій - препарат ломустин.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Друга фаза дослідження ефективності та безпечності препарату crizotinib для пацієнтів зі змінами в генах ALT, MET чи ROS1

Країна / Місто:
Франція (Вільжюїф).
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
В одну з підгруп залучають хворих на гліобластому з ампліфікацією (зайвими копіями) гену MET. В описі не сказано, повинна це бути вперше виявлена пухлина чи її рецидив.
Опис дослідження:
Ще одне дослідження препарату crizotinib (крізотініб, маркетингова назва Xalkori). Хворі прийматимуть цей препарат в таблетках щоденно аж доки хвороба не почне прогресувати або прояви токсичності не стануть загрозливими для життя пацієнта.
Вчені сподіваються, що крізотініб допоможе стримати ріст хвороби, блокуючи ген MET. Надмірна активність цього гену в ракових пухлинах пов'язана з гіршим прогнозом перебігу хвороби, оскільки MET сприяє росту пухлини, формуванню нових кровоносних судин, що живлять пухлину, та поширенню метастазів в організмі. MET надмірно активний в багатьох видах раків (2).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Аутологічні лімфоїдні еффекторні клітини направлені проти пухлини (препарат ALECSAT) на додачу до стандартного лікування хворих на гліобластому

Країна / Місто:
Швеція (Гьотеборг).
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
Хворих з вперше діагностованою гліобластомою віком від 18-ти до 70-ти років, які не проходили ніякого лікування цієї хвороби, крім операції. Приймають хворих, яким видалили пухлину повнісю чи частково; у випадку, якщо пухлина невелика, допускаються хворі, яким робили тільки біопсію.
Опис дослідження:
Учасників дослідження поділять на дві групи у співвідношенні 1 (контрольна група) до 2 (експериментальна). Дослідженя відкрите, отже, учасники знатимуть, в яку групу вони потрапили. Всіх пацієнтів лікуватимуть за стандартним протоколом, що включає радіотерапію разом з препаратом темозоломід та потім — підтримуючий курс темозоломіду. Експериментальна група отримуватиме також препарат ALECSAT.
ALECSAT — це препарат адоптивної терапії, що виготовляється з крові хворого. На виділені з крові пацієнта лімфоцити впливають хімічною речовиною, активуючи раково-тестикулярний антиген (cancer/testis antigen) — білок, що за нормальних умов виробляється тільки сперматозоїдами, однак, в багатьох випадках починає вироблятися раковими клітинами. Далі, такі змінені лімфоцити культивуються зі звичайними лімфоцитами та дендритними клітинами з крові пацієнта, які “вчаться” розпізнавати раково-тестикулярний антиген та знищувати ракові клітини.
Компанія CytoVac з Данії вже проводила дослідження другої фази ALECSAT для пацієнтів з рецидивом гліобластоми. Хворі з експериментальної групи приймали тільки ALECSAT, і, на жаль, прожили менше, ніж пацієнти з контрольної групи, які отримували препарати бевацізумаб (маркетингова назва Авастин) та іринотекан (3). Тому вчені вирішили перевірити, чи допоможе препарат, якщо його додавати до ліків, що наразі використовуються проти гліобластоми.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження препарату LOXO-101 для пацієнтів з твердими пухлинами, в яких виявлено злиття гену NTRK (назва дослідження NAVIGATE)

Країна / Місто:
Данія (Копенгаген); Ірландія (Дублін); Іспанія (Барселона).
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
Пацієнтів, в яких виявлені пухлини зі злиттям генів NTRK1, NTRK2 чи NTRK3, виявлені методом молекулярного аналізу в лабораторії сертифікованій згідно Поправок до клініко-лабораторних покращень (CLIA) чи іншій лабораторії зі схожою сертифкацією. Я не знайшла, де в Україні можна зробити такий тест, тому раджу звернутися з цим питанням до організаторів дослідження.
Учасники підгрупи з пухлинами центральної нервової системи також повинні до участі в дослідженні пройти курс радіо та/ чи хіміотерапії. Радіотерапія повинна закінчитися принаймні за 12 тижнів до участі хворого в дослідженні. В хворого має візуалізуватися на МРТ пухлина розміром принаймні 1 см в кожній з трьох площин.
Опис дослідження:
Дослідники планують виявити, скільки людей відгукнеться на лікування, а також — порівняти час до рецидиву та тривалість життя хворих, що отримуватимуть препарат LOXO-101.
Ці ліки мають на меті заблокувати дію генів NTRK1, NTRK2 чи NTRK3, що відіграють важливу роль в формуванні нервової системи ембріона, а після народження дитини припинають свою дію. Однак, в деяких випадках ці гени зливаються з сусідніми і відновлюють здатність стимулювати надмірний ріст клітин, викликаючи рак (4).
Злиття гену NTRK1 спостерігається в 1,1-2,5% гліобластом (я не знайшла інформації про NTRK2 і 3). Злиття будь-якого з трьох генів виявили в 7% дитячих гліом (5).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Ефективність та безпечність комбінованої терапії препаратами dabrafenib та trametinib для пацієнтів з рідкісними раками з мутаціями BRAF V600E

Країна / Місто:
Австрія (Іннсбург, Лінц, Зальцбург, Відень); Бельгія (Йєтте); Данія (Копенгаген); Франція (Бордо, Діжон, Лілль, Ліон, Нант, Сен-Хебле, Стразбург, Тулуза, Вільжюїф); Німеччина (Фрейбург, Хейдельбург, Мангейм, Тюбінген, Берлін, Гамбург); Італія (Рим, Мілан); Нідерланди (Амстердам, Ротердам, Утрехт); Норвегія (Осло); Швеція (Стокгольм)
Фаза дослідження: 2
Кого запрошують:
Пацієнтів з різними видами раку, включаючи гліоми 1-4 стадій, з мутаціями гену BRAF V600E. Хворі повинні мати свіжі чи заморожені зразки пухлини, щоб підтвердити мутацію. Приймають тільки хворих, для яких немає стандартного методу лікування.
Опис дослідження:
Вчені планують визначити, який відсоток хворих на рідкісні раки з мутаціями гену BRAF V600E відгукнеться на лікування препаратами dabrafenib (дабрафеніб, маркетингова назва Tafinlar) та trametinib (траметініб, Mekinist). Відгук зараховується, якщо пухлина на деякий час зникне чи зменшиться.
Мутація гену BRAF V600E зустрічається в 10-15% гліом 2-4 стадій в дітей, і в менше, ніж 2% таких же гліом в дорослих (6).
В 2014 році комбінація препаратів дабрафеніб та траметініб була затверджена за пришвидшеною процедурою в США для лікування деяких видів меланоми з мутаціями BRAF V600E чи V600K (7).
Дабрафеніб та траметініб на різних етапах впливають на сигнальний шлях MAPK/ERK — низку білків в клітині, що передають сигнал від рецептора на поверхні клітини до ДНК в її ядрі. Дефекти в сигнальному шляху MAPK/ERK, як вважають вчені, можуть викликати неконтрольований ріст клітин, і зустрічаються в деяких видах раку, зокрема, найчастіше - в клітинах меланоми.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Безпечність та ефективність препаратів INC280 та бупарлісіб (buparlisib) для лікування пацієнтів з рецидивом гліобластоми

Країна / Місто:
Німеччина (Бонн, Хейдельберг, Тюбінген); Нідерланди (Роттердам, Утрехт); Швейцарія (Сен Галлен).
Фаза дослідження: 1 / 2
Кого запрошують:
Пацієнтів з рецидивом гліобластоми. До першої стадії дослідження запрошують пацієнтів, які також мають мутації в гені гомологу фосфатази і тензину (PTEN), чи у яких цей ген відсутній чи деактивований. До другої стадії дослідження залучають хворих з рецидивом гліобластоми з зайвими копіями гену, що продукує білок c-Met, чи мутаціями PTEN, деактивованим чи відсутнім геном PTEN.
Хворі раніше повинні були пройти стандартний курс радіотерапії та темозоломіду. Радіотерапія повинна закінчитися не менше ніж три місяці до початку прийому препаратів, і хворі повинні відновитися після всіх побічних ефектів радіотерапії (втрата волосся допускається).
Всього дозволяється не більше двох попередніх схем хіміотерапії. Не допускаються хворі, які хронічно (більше п'яти днів) отримують стероїди (наприклад, більше 4 мг дексаметазону в день чи еквівалентні дози інших кортикостероїдів).
Опис дослідження:
Завдання першої стадії дослідження — визначити ефективні та безпечні дози при одночасному прийомі препаратів INC280 та бупарлісіб. Всі учасники цієї групи прийматимуть обидва препарати.
Під час другої стадії дослідження вчені визначать, ефективність використання препарату INC280 (маркетингова назва Капматініб) для лікування рецидивів гліобластоми-- самостійно чи в поєднанні з бупарлісібом.
Капматініб блокує рецептор ферменту c-Met, який, з'єднуючись з субстанцією фактор росту гепатоцитів, активує значну кількість клітинних сигнальних шляхів, включаючи ті, що впливають на ріст клітин та їх здатність мігрувати. Вчені виявили, що ген, який відоповідає за виробництво ферменту c-Met, часто аномально активований в клітинах різних видів раку людини (8).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження препарату LY2228820 з радіотерапією та jодночасним прийомом темозоломіду для лікування вперше діагностованої гліобластоми (назва дослідження GLYRad)

Країна / Місто:
Франція (Ам'єн, Кан, Клермон-Ферран).
Фаза дослідження: 1/2
Кого запрошують:
Хворих з вперше діаностованою гліобластомою, які раніше не проходили радіотерапію мозку, хіміотерапію, включаючи капсули для імплантації Gliadel, чи імунотерапію.
Опис дослідження:
Хворі почнуть приймати LY2228820 в таблетках за тиждень до початку стандартної радіотерапії з темозоломідом, та продовжать його прийом протягом всього курсу. Через чотири тижні після завершення радіо- з хіміотерапією хворі продовжать хіміотерапію за тією ж стандартною схемою — до шести циклів прийому темозоломіду протягом п'яти днів кожного 28-денного циклу.
LY2228820 блокує виробництво ферментів p38 MAPK, що беруть участь в регулюванні поділу клітин та їх виживання. Ці ферменти активуються клітинними стресами, такими як запальні цитокіни (речовинами, що виділяються клітинами імунної системи), ультрафіолет та фактори росту (речовини, що виробляються в організмі та стимулюють ріст клітин).
Активація ферменту p38 MAPK в хворих на гліобластому асоціюється з гіршим прогнозом перетіку хіороби.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Препарати olaparib та темозоломід для лікування пацієнтів з рецидивом гліобластоми

Країна / Місто:
Великобританія (Лондон, Брістоль, Кембрідж, Манчестер, Саттон, Глазго, Бірмінгем, Едінбург)
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Пацієнтів з рецидивом гліобластоми. Хворі повинні були пройти курс лікування для вперше виявленої гліобластоми — інтенсивну радіотерапію чи радіо- в поєднанні з хіміотерапією та підтримуючу хіміотерапію. Не приймають хворих, які раніше отримували хіміотерапію для лікування повторних випадків гліобластоми.
Опис дослідження:
Мета дослідження — дослідити побічні ефекти та найоптимальніші дози препаратів olaparib (олапаріб, маркетингова назва Lynparza) та темозоломід (temozolomide, Темодал), для пацієнтів з повторними випадками гліобластоми. Темозоломід входить до “золотого” протоколу лікування вперше виявленої гліобластоми.
В 2014 році Європейська медична агенція (EMA) та Управління по контролю за продуктами та ліками США (FDA) затвердили олапаріб для пізніх стадій раку яєчників з мутаціями генів BRCA1 та / або BRCA2 (9, 10).
Олапаріб блокує дію ферменту PARP, який допомагає відновлювати ДНК клітин, пошкоджену в результаті хіміотерапії. Нормальні клітини мають альтернативний механізм відновлення пошкодженої ДНК — за допомогою білків BRCA1 та BRCA2. Однак у ракових клітинах, які мають мутації в цих генах, такий механізм добре не працює, і ракові клітини гинуть.
Пацієнти, яким рекомендована повторна операція, починають приймати олапаріб в таблетках за три дні до хірургічного втручання. Після операції вони приймають олапаріб та темозоломід за тією ж схемою, що і хворі, яких не оперували повторно: три цикли по 8 тижнів, протягом кожного з яких хворі приймають препарати щоденно 6 тижнів, після чого 2 тижні відпочивають. Якщо лікування виявиться дієвим, лікарі можуть запропонувати хворому пройти ще шість циклів прийому препаратів. Відвідувати лікарню доведеться щотижня протягом першого циклу лікування і щодва тижні протягом всіх наступних.
Сторінка дослідження на Cancer Research UK >>>> 

Дослідження безпечності, ефективності та побічної дії препарату CC-122 для пацієнтів з твердими пухлинами пізніх стадій, неходжкінською лімфомою чи множинною мієломою

Країна / Місто:
Бельгія (Брюссель, Льовен); Франція (Марсель, П`єр Беніт, Тулуза, Вільжюїф); Італія (Больнья, Мілан, Неаполь, Рим, Роццано); Іспанія (Барселона, Мадрид, Памплона, Саламанка, Севілья).
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Хворих, у яких хвороба почала прогресувати після стандартної терапії. В підгрупу пацієнтів з пухлинами головного мозку залучають хворих на гліобластому та гліосаркому.
Опис дослідження:
Перш за все, вчені мають на меті визначити оптимальну дозу препарату CC-122 для наступних стадій клінічних досліджень. Хворі прийматимуть препарат в таблетованій формі місяць, протягом якого вони здаватимуть аналізи крові та сечі, їм робитимуть кардіограму та інші аналізи. Пацієнти, в яких пухлина зменшиться чи її ріст припиниться, зможуть продовжити приймати препарат аж доки він буде допомагати їм боротися з хворобою.
CC-122 – експериментальний препарат, що наразі досліджується компанією Celgene (США). В доклінічних дослідженнях на культурах клітин вчені виявили його здатність сповільнювати ріст клітин та сприяти апоптозу — процесу запрограмованої гибелі клітин в деяких видах лімфоми (11).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Перша фаза дослідження пептидної вакцини для гліом 3-ї і 4-ї стадій (назва дослідження NOA-16)

Країна / Місто:
Німеччина (Берлін, Дрезден, Ессен, Франкфурт на Майні, Фрейбург, Хейдельберг,  Мюнхен,Тюбінген).
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Хворих з гліобластомою, анапластичною астроцитомою, олігодендрогліомою чи олігоастроцитомою ІІІ чи ІV стадії з мутацією IDH1 R132H, з чи без видимого залишку пухлини після операції чи біопсії. Пацієнти повинні пройти курс радіотерапії без одночасного прийому темозоломіду, (перша група) чи 3 цикли самого темозоломіду (150-200 мг на м2 тіла кожні 5 днів 28-денного циклу, друга група) чи стандартний курс радіотерапії в поєднанні з темозоломідом (третя група).
Не приймають хворих з рецидивом чи псевдо-рецидивом після радіотерапії, хіміотерапії чи їх поєднання, тих, хто раніше проходив курс експериментального лікування цієї ж пухлини чи отримував ще якесь лікування, за винятком стандартної радіотерапії та темозоломіду. Зокрема, не примають хворих, яким під час операції імплантували капсули кармустину, чи тих, які приймали анти-ангіогенні препарати, такі як бевацізумаб (bevacizumab, Avastin).
Опис дослідження:
Вчені мають на меті вивчити безпечність вакцини та відгук на неї імунної системи хворих. Вакцину вводитимуть підшкірно, 8 разів, кожні 2 чи 4 тижні. Організатори дослідження, припускають, що мутація IDH1 R132H може бути ключовою — такою, що сприяє переродженню гліоми в вищу стадію та є необхідною для її подальшого росту. Тому, навчивши імунну систему пацієнта знищувати клітини з такою мутацією, вони сподіваються контролювати прогресування хвороби.
Мутація IDH1 R132H (заміна амінокислоти аргінін на глутамін в 132-му кодоні гену IDH1) присутня в приблизно 12% випадків гліобластоми, однак вона дуже часто зустрічається в гліомах першої та другої стадії, а також наявна в п'яти з шести випадків вторинної гліобластоми (такої, що спочатку виникла як гліома першої чи другої стадії, та прогресувала до гліобластоми) (12).
Більше про дослідження я писала тут >>>> 
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Перша фаза дослідження препарату AMG 232 для твердих пухлин високих стадій та множинної мієломи

Країна / Mісто:
Франція (Ліон, Вільжюїф); Нідерланди (Амстердам, Роттердам, Утрехт)
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Хворих з множинною мієломою та твердими пухлинами високих стадій, включаючи гліобластому, які не відгукнулися на стандартне лікування, стандартного лікування не існує, чи пацієнт відмовляється від нього.
Опис дослідження:
Вчені мають на меті визначити оптимальну дозу прийому препарату AMG 232. Препарат виробництва компанії Amegn (США) блокує взаємодію між білком p-53, що пригнічує ріст пухлини, та білком MDM2, що знижує активність p-53. Доклінічні дослідження показали, що AMG 232 приєднується до MDM2, тим самим стимулює дію 53, що зупиняє ріст ракових клітин. В кількох дослідах на мишах, яким імплантували клітини людського раку, AMG 232 зміг заблокувати ріст пухлини, а також — спричинив тривалу регресію в одній з ліній клітин остеосаркоми (SJSA-1) з надмірною кількістю копій гену, що продукує білок MDM2. Комбінування в доклінічних дослідженнях AMG 232 з хіміотерапією, що руйнує ДНК ракових клітин та посилює дію p53, значно збільшило протипухлинну дію препарату (13).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження безпечності та дієвості препарату crizotinib з темозоломідом та радіотерапією для хворих з вперше виявленою гліобластомою

Країна / Mісто:
Іспанія (Барселона, Мадрид)
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Хворих з вперше діагностованою гліобластомою. Діагноз має бути підтверджений на основі дослідження тканини пухлини, видаленої під час операції чи біопсії за 4-7 тижнів до реєстрації в дослідженні. Пацієнт повинен мати принаймні 15 слайдів з незафарбованими зрізами пухлини чи один парафіновий чи заморожений блок з тканиною пухлини.
Опис дослідження:
Препарат crizotinib (крізотініб, маркетингова назва Xalkori) виробництва Pfizer додають до стандартного лікування для вперше виявленої гліобластоми: радіотерапії та темозоломіду (Темодалу). Цей препарат затверджений в США для лікування метастатичного недрібноклитинного раку легенів з аномаліями в гені кінази анапластичної лімфоми (ALK). Мутації в цьому гені можуть привести до того, що він почне виробляти онкогенні білки, що пришвидшують ріст та покращують виживання клітин (14).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження безпечності та фармакокінетики препарату ABBV-221 для хворих з твердими пухлинами високих стадій, що, ймовірно, мають збільшену кількість рецепторів епідермального фактору росту


Країна / Місто:
Іспанія (Мадрид).
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Серед інших — хворих на гліобластому. На сторінці дослідження не вказується, повинна це бути вперше виявлена пухлина чи рецидив.
Опис дослідження:
В цьому дослідженні вчені мають намір визначити оптимальну дозу препарату ABBV-221 виробництва компанії AbbVie (США). Його дія спрямована на ген рецептора епідермального фактору росту (EGFR). Зайві копії цього гену спостерігаються в близько 50% гліобластом. Вони сприяють пришвидшеному поділу клітин, і роблять пухлину агресивнішою (15). Препарат хворим даватимуть внутрівенно раз на три тижні. Процедура займатиме 30-40 хвилин.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Імунотерапія дендритними клітинами плюс темозоломід для хворих на гліобластому

Країна/Місто:
Бельгія (Антверпен).
Фаза дослідження: 1/2
Кого запрошують:
Хворих з вперше діагностованою гліобластомою після операції, які, як очікується, почнуть курс радіо- та хіміотерапії не раніше, ніж 28 і не пізніше, ніж 49 днів після операції. Залучають пацієнтів, яким видалили всю чи майже всю видиму пухлину. На післяопераційному МРТ (до 72-х годин після хірургічного втручання) повинно бути видно не більше 2 см3 залишку пухлини, який набирає контраст.
Опис дослідження:
За тиждень до початку радіо- та хіміотерапії хворому проведуть аферез — перелиють власну кров, забираючи при цому певну кількість лейкоцитів, з яких потім виділять дендритні клітини. Останні активують, “навчаючи” відрізняти і боротися з клітинами, що містять білок пухлини Вільямса.
Цей білок виявили в більшості зразків гліобластоми. Вчені підозрюють, що він може сприяти росту клітин гліобластоми та сповільнювати процес апоптозу — їх програмованої гибелі (16).
Дендритні клітини - клітини імунної системи людини, які запускають захисну реакцію організму на антигени (віруси, бактерії чи ракові клітини).
Через тиждень після завершення стандартної радіотерапії з паралельним прийомом темозоломіду (Темодалу) хворому вводять підшкірно вакцину щотижня протягом трьох тижнів. Ще через тиждень після цього хворий починає приймати темозоломід за стандартною схемою протягом 12-ти місяців. Вакцину вводять на 21-ший день кожного 28-миденного циклу прийому темозоломіду.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження препарату галунісертіб (galunisertib, LY2157299) в поєднанні з ніволумабом (nivolumab) для твердих пухлин високих стадій, що не піддаються лікуванню іншими препаратами, та для рецидиву чи стійкого до лікування недрібноклітинного раку легенів, гепатоклітинної карциноми чи гліобластоми

Країна / Місто:
Іспанія (Барселона, Мадрид, Малага); Німеччина (Баден, Ерланген, Франкфурт на Майні, Майнц).
Фаза дослідження: 1/2
Кого запрошують:
До фази 1 — пацієнтів з твердими пухлинами високих стадій, що важко піддаються лікуванню. Приймають хворих на будь-якому етапі лікування.
До фази 2 — хворих з рецидивом гліобластоми, недрібноклітинного раку легень, гепатоклітинної карциноми, чи з такими же раками, стійким до лікування. Хворі на гліобластому до залучення в дослідження повинні пройти стандартний курс радіотерапії та темозоломіду (для учасників з активним (неметильованим) геном MGMT курс темозоломіду не обов`язковий).
Приймають хворих з індексом загального стану 0 чи 1 за шкалою ECOG - пацієнт у відмінній фізичній формі чи не здатен виконувати роботу, що вимагає значних фізичних зусиль, але лікується амбулаторно і може займатися легкою роботою, як, наприклад, домашні справи чи офісна робота.
Опис дослідження:
Дослідження має на меті виявити безпечність та ефективність лікування препаратами ніволумаб (nivolumab, маркетингова назва Опдіво) та галунісертіб (galunisertib).
Галунісертіб в таблетках учасники приймають двічі на день протягом 14 днів, після чого роблять перерву на 14 днів. Ніволумаб вводять внутрівенно в дні прийому галунісертібу. Хворі можуть продовжувати приймати препарати аж до проявів значної токсичності чи прогресування хвороби.
Ніволумаб виробництва Bristol-Myers Squibb це – препарат-блокатор білків контрольних точок, що має на меті допомогти імунній системі людини ідентифікувати і нейтралізувати ракові клітини.
Галунісертіб розробила компанія Elli Lilly. В дослідах на тваринах цей препарат показав здатність блокувати білок трансформуючого фактору росту бета - TGF бета, що стимулює ріст пухлини, пригнічує імунну систему та покращує здатність пухлини поширюватися в тілі людини.
Більше про це дослідження я писала тут >>>> 
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Дослідження препарату IDH305 для пацієнтів зі злоякісними пухлинами пізних стадій, що мають мутацію IDH1R132

Країна / Місто:
Бельгія (Льовен); Німеччина (Гейдельберг, Йєна); Нідерланди (Амстердам, Роттердам); Іспанія (Барселона).
Фаза дослідження: 1
Кого запрошують:
Хворих на рак, пухлини яких мають мутацію IDH1R132.
Опис дослідження:
Вчені мають на меті вивчити безпечність та ефективність, а також - максимальну допустиму дозу препарату IDH305, націленого на мутацію IDH1R132. Вона зустрічається в коло 80% мозкових пухлин 2-3 стадій, та вторинних гліобластом (пухлин, вперше діагностованих як гліоми 2-3 стадії, що з часом перероджуються в гліобластому) (16), рідше - в первинних гліобластомах.
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Перша фаза дослідження препарату BAY1436032 для твердих пухлин високих стадій з мутацією гену ізоцитратудегідрогенази (IDH-1)

Країна / Місто:
Данія (Копенгаген); Німеччина (Тюбінген).
Фаза дослідження:1
Кого запрошують:
Пацієнтів з твердими пухлинами, що мають мутацію IDH1R132. Хворі на гліому повинні закінчити курс радіо- та хіміотерапії принаймні за 12 тижнів до відбору до участі в дослідженні.
Опис дослідження:
Компанія Bayer (Німеччина) має намір дослідити безпечність препарату BAY1436032, визначити дозу, яку будуть використовувати в другій фазі дослідження, та попередньо оцінити ефективність BAY1436032.
Препарат діє на клітини з мутацією IDH1R132, що зустрічається в коло 80% гліом низьких стадій та вторинних гліобластом, та набагато рідше — в гліобластомах (17).
Сторінка дослідження на ClinicalTrials.gov >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика Google