субота, 23 травня 2015 р.

Levetiracetam (Keppra) може продовжити життя хворим на гліобластому - ретроспективне дослідження

Дослідивши історії хвороб 103 пацієнтів з гліобластомою, група вчених з Південної Кореї виявила, що ті з них, хто разом з темозоломідом (Темодал) приймав levetiracetam (леветірацетам, маркетингова назва Keppra) жили значно довше.
Леветірацетам — це препарат для лікування епілепсії. Вчені припускали, що він може посилювати дію хіміотерапії при гліобластомі, оскільки пригнічує виробництво ферменту MGMT, що допомагає клітинам відновлюватися після пошкодження, в тому числі — і внаслідок хіміотерапії. Як я писала раніше, дослідження показали, що хворі з деактивованим геном, який відповідає за виробництво ферменту MGMT, краще відгукувалися на лікування темозоломідом.
Всі 103 пацієнти, історії яких досліджувалися пройшли стандартний курс лікування для вперше виявленої гліобластоми. 58 з них (56% від загальної кількості) під час прийому темозоломіду також, як мінімум три місяці, отримували леветірацетам. Медіана часу до поновлення росту пухлини в цих хворих склала 9,4 місяці, медіана тривалості життя — 25,7 місяців. Ці показники були значно кращими, ніж в решти пацієнтів: 6,7 і 16,7 місяців відповідно.
Вчені, однак, зауважують: для того щоб достеменно підтвердити результати, необхідно провести рандомізоване дослідження.
Читайте також:
Перепрофільовані препарати в лікуванні гліобластоми >>>>
Резюме статті з описом результатів дослідження >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика