субота, 17 січня 2015 р.

Bristol-Myers Squibb та Eli Lilly планують стадію 1/2 дослідження препаратів Opdivo (nivolumab) та galunisertib

Дві фармацевтичні компанії зі США оголосили про намір спільно дослідити безпечність та попередньо оцінити ефективність поєднання препаратів Opdivo (nivolumab) виробництва Bristol-Myers Squibb, та galunisertib (LY2157299), який виробляє Eli Lilly, для лікування гліобластоми, гепатоклітинної карциноми (раку печінки) та недрібноклітинного раку легень.
Комбінована терапія буде ключовим фактором для боротьби з гетерогенними пухлинами, які виказують опір навіть навіть найбільш перспективним методам лікування, розробленим індивідуально для кожного пацієнта. Щоб досягти стійкого ефекту, необхідно з допомогою різних препаратів націлюватися на різні молекулярні зміни, що приводять до виникнення раку, - стверджує Річард Гейнор (Richard Gaynor), старший віце-президент з Lilly Oncology, компанії з групи Eli Lilly.
Пан Гейнор згадує одну з найбільш важливих характеристик гліобластоми, через яку ця хвороба так важко піддається лікуванню — її гетерогенність. В даному випадку мається на увазі, що пухлина одного пацієнта складається з клітин з різними генетичними змінами. Однак, крім того, пухлини різних пацієнтів є різними за характеристиками, хоча всі і класифікуються як гліобластома (1).
Як саме буде організоване дослідження і які клініки будуть залучати хворих ще не повідомляється.
Opdivo — маркетингова назва препарату nivolumab – це імуномодулятор, що має на меті допомогти імунній системі людини ідентифікувати і нейтралізувати ракові клітини. Він запобігає знешкодженню білка програмованої гибелі клітин (PD-1) на поверхні Т-лімфоцитів в крові людини. Загалом, для того щоб попередити занадто сильну реакцію організму на загрозу, до PD-1 приєднується молекула PD-L1, чим спричиняє його загибель чи недієздатність. Оскільки багато ракових клітин містять таку молекулу, вони роззброюють Т-лімфоцити, не даючи їм атакувати пухлину. Nivolumab покликаний не дати молекулі PD-L1 приєднатися до білка PD-1. Більше про Opdivo я писала тут.
Galunisertib — препарат, який в дослідах на тваринах показав здатність блокувати білок трансформуючого фактору росту бета - TGF бета, що стимулює ріст пухлини, подавляє імунну систему та покращує здатність пухлини поширюватися в тілі людини. 
Eli Lilly наразі тестує galunisertib в поєднанні з темозоломідом (Темодал) та радіотерапією для випадків вперше діагностованої гліобластоми. Дослідження стадії 1/2 проходить в клініках США, Німеччини та Іспанії, але пацієнтів вже не набирають. Результати очікуються в січні 2016 року.
Більше інформації про дослідження >>>> 
Також зараз проходить друга стадія дослідження galunisertib для рецидивів гліобластоми — як самостійна терапія чи в поєднанні з ломустином (lomustine). Контрольна група приймала ломустин і плацебо. Результати повинні були з'явитися в грудні 2014 року, однак насьогодні їх ще не оприлюднили.
Більше інформації про дослідження >>>>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика