субота, 8 листопада 2014 р.

Celldex опублікувала нові дані дослідження препарату rindopepimut

Компанія Celldex повідомила, що нові дані дослідження її експериментального препарату Rindopepimut (попередня назва CDX-110) опубліковані в додатку до журналу Neuro Oncology. На сайті журналу можна переглянути анотації двох статей.
Rindopepimut — це препарат покликаний блокувати мутацію рецептора епідермального фактору росту EGFRvIII. Наявність даної мутації коррелює з швидшим ростом пухлин у мишей, і гіршим прогнозом тривалості життя хворих на гліобластому, а також може спричиняти опір організму цитотоксичній терапії (наприклад, темозоломідом) та сприяти швидшому поверненню хвороби після курсу лікування.
В одній з нещодавно опублікованих статей компанія представила проміжні дані (на червень 2014 року) другої стадії дослідження за назвою REACT, що має на меті перевірити ефективність Rindopepimut для лікування хворих з рецидивами гліобластоми.
Всього в рамках цього дослідження вчені проаналізували 700 зразків пухлин різних пацієнтів. У 234 (33%) з них знайшли мутацію EGFRvIII.
Пацієнтів, які ніколи раніше не приймали бевацізумаб (Авастин/ Avastin) поділили на дві групи: частина хворих приймала Rindopepimut і бевацізумаб, друга — бевацізумаб і плацебо. Повний чи частковий відгук на лікування (вогнища пухлини, що набирають контраст на МРТ зникли чи зменшились як мінімум на 50% принаймні на 4 тижні) спостерігався у 6 з 26 пацієнтів (23%). В контрольній групі на лікування відгукнулися 3 з 25 хворих (12%). Ще один хворий з контрольної групи показав нетривалу позитивну динаміку.
З 30-ти хворих, які раніше проходили курс лікування бевацізумабом, і в цьому дослідженні всі приймали rindopepimut з бевацізумабом, один відгукнувся на лікування частково і продовжував приймати препарати більше 15-ти місяців. Ще один хворий відгукнувся частково, однак зміна його стану не відповідала всім критеріям для формального визнання часткового відгуку.
В другій статті вчені проаналізували результати, які показав rindopepimut в лікуванні хворих поза клінічними дослідженнями — в рамках програми compassionate use/ expanded access – застосування препарату у зв'язку з виключними обставинами.
В рамках цієї програми препарат давали 61 пацієнту з мутацією EGFRvIII, які за певними критеріями не підходили для участі в клінічних дослідженнях. На червень 2014 року вчені отримали дані про 42 пацієнтів, з них, 12 — з вперше виявленою гліобластомою, 30 — з рецидивом хвороби. Медіана віку пацієнтів склала 53 роки, медіана часу з дати діагнозу — 14,5 місяців.
Rindopepimut приймали в поєднанні з темозоломідом (57%), та/ або бевацізумабом (57%), та/ або іншими препаратами (17%).
У шести пацієнтів, які приймали rindopepimut з іншими препаратами, пухлина зменшилась на 50% і більше. З них, в одного пацієнта з неоперабельною гліобластомою, який приймав rindopepimut, erlotinib, temozolomide і bevacizumab, пухлина зникла на період більше 5-ти років.
Медіана часу до поновлення росту пухлини склала 9,1 місяців у пацієнтів з вперше виявленою хворобою, і 2,5 — в хворих з рецидивом, медіана тривалості життя — 15,7 і 8,7 місяців відповідно.
Celldex ніколи активно не робила заяв про можливість використання rindopepimut у зв'язку з виключними обставинами, однак на сайті групи приватних грецьких онкологів йдеться про можливість такого лікування. Одна з лікарів — Evangelia Razis є першим автором другої зі згаданих статей.
Більше про rindopepimut я писала тут.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика