субота, 4 жовтня 2014 р.

Novocure: результати лікування 457 пацієнтів з рецидивом гліобластоми в США

Ізраїльська компанія Novocure проаналізувала результати лікування всіх пацієнтів з повторними випадками гліобластоми в США, які використовували її апарат NovoTTF з жовтня 2011-го до листопада 2013 року в 91 основних онкологічних центрах країни. Дані взяли з реєстру пацієнтів США. Результати аналізу опублікували в вересневому номері журналу Seminars in Oncology за 2014 рік.
NovoTTF – це шолом з електродів, які діють на мозок, створюючи слабкі електромагнітні поля, які призупиняють процес поділу клітин пухлини. Апарат живиться від батареї, що поміщається в невеликий рюкзак чи від мережі, носити його потрібно практично постійно. Клінічне дослідження, на основі якого апарат затвердили для лікування рецидивів гліобластоми в США та ЄС, виявило, що тривалість життя хворих, які використовували NovoTTF була такою ж, як у тих, хто проходив курс хіміотерапії, однак негативних побічних ефектів в процесі лікування було менше (1).
NovoTTF затверджений для лікування рецидивів гліобластоми в США, ЄС та Ізраїлі, тому про нього я вже писала тут.
Аналіз показав, що медіана тривалості життя хворих з першим і другим рецидивами хвороби, які використовували NovoTTF склала 20 і 8,5 місяців відповідно. Пацієнти, до яких хвороба повернулася втретє, прожили 4,9 місяців. Медіана тривалості життя для всіх хворих була 9,6 місяців, на 3 місяці більшою, ніж та, яку спостерігали під час клінічного дослідження, на основі якого, апарат був офіційно затверджений в США для рецидивів гліобластоми. Швидше за все, ця різниця спричинена відмінностями в двох групах хворих: частка пацієнтів з першим рецидивом гліобластоми в реєстрі пацієнтів США склала 33%, в той час як в клінічному дослідженні їх було всього 9%.
В середньому пацієнти з реєстру носили апарат 70% від рекомендованого часу. Як показав аналіз, тривалість життя пацієнта була прямо пропорційна тому, наскільки ретельно він дотримувався режиму використання апарату. Також позитивно на прогноз тривалості життя впливав кращий фізичний стан хворого на початку лікування. Пацієнти, які до використання NovoTTF проходили курс лікування бевацізумабом (bevacizumab), а таких в реєстрі було 252 (55%), в середньому жили на 6 місяців менше, ніж решта, однак доступні мені дані не містять інформації про те, чи було лікування бевацізумабом пов'язане з якимись іншими характеристиками групи, які негативно впливали на прогноз. Хірургічне видалення повторної пухлини до початку використання NovoTTF не впливало на тривалість життя пацієнта.

Список сертифікованих лікарів в Європі та Ізраїлі, які можуть рекомендувати NovoTTF

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика